Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 11:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

STREFA AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ W PLANIE

(Zawiercie) Rada Miasta Zawiercia zatwierdziła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszarów obejmujących Strefę Aktywności Gospodarczej w Zawierciu. Ujęty w planie Obszar „A” łącznie obejmuje 882,8 ha i położony w rejonie: ul. Wojska Polskiego, ul. Myśliwskiej (wraz projektowaną główną drogą), terenami przy ul. Szkolnej i Rolniczej i osiedlu Marciszów.
Podziel się
Oceń

(Zawiercie) Rada Miasta Zawiercia zatwierdziła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszarów obejmujących Strefę Aktywności Gospodarczej w Zawierciu. Ujęty w planie Obszar „A” łącznie obejmuje 882,8 ha i położony w rejonie: ul. Wojska Polskiego, ul. Myśliwskiej (wraz projektowaną główną drogą), terenami przy ul. Szkolnej i Rolniczej i osiedlu Marciszów.

 

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego pomagają m.in. podczas podejmowania decyzji o przeznaczeniu terenu oraz wyznaczają zasady ich zabudowy, zagospodarowania i modernizacji. Tereny produkcyjno – usługowe, które zostały ujęte w planie mają zapewnić możliwość rozwoju, a także pozwolą na skupienie uciążliwych funkcji produkcyjnych i usługowych, w jednym rejonie, to pozwoli ograniczyć oddziaływania w pozostałych częściach miasta. Uchwała po sprawdzeniu jej zgodności z przepisami prawa zostanie opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego i zacznie obowiązywać po 30 dniach od momentu jej publikacji.

 

Powierzchnia geodezyjna Zawiercia to 8525 ha. Łączna powierzchnia terenów, dla których uchwalono już plany miejscowe wynosi: 5509,83 ha, co stanowi 64,6% ogólnej powierzchni terenu gminy. Jeszcze w tym roku zostanie przedłożony Radzie Miejskiej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszarów obejmujących: Borowe Pole, Blanowice, Kromołów i Warty, którego powierzchnia wynosi 2498,6 ha, a łącznie z planami uchwalonymi będzie stanowiło ok. 93,9% obszaru miasta. (JB)


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZawiercianinTreść komentarza: A w Zawierciu rządzenie po staremu. Wygrało PO a w starostwie dalej brylują stare układy, zwłaszcza w szpitaluData dodania komentarza: 27.09.2024, 08:02Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Od redakcji: Michał Wacławik, którego prezesura w ZKM została zakończona, i stało się to tematem felietonu Sebastiana Rusika, po jego publikacji odezwał się do nas w wiadomości sms. Naszym zdaniem to polemika z autorem, więc pozwalamy sobie przepisać treść sms-a: "Przeczytałem artykuł dotyczący mojej skromnej osoby i proszę o skorygowanie informacji, żę składałem kwiaty i hołd Pani Prezydent. Do reszty nie mam uwag.Data dodania komentarza: 25.09.2024, 11:16Źródło komentarza: FELIETON NA ŚNIADANIE: Włosie na grzbiecie prezesaAutor komentarza: ZagłębiakTreść komentarza: Łączenie z Myszkowem, a może od razu do Częstochowskiego. Jeżeli by to tego doszło, to Zawiercie wypadnie z subregionu centralnego Województwa śląskiego i wpadnie do subregionu północnego razem z Kłobuckiem, Częstochową i Myszkowem. No naprawdę zacne grono. Najbiedniejszy obszar bez żadnych perspektyw.Data dodania komentarza: 24.09.2024, 01:10Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Treść komentarza: Pomysł głupi. Skoro w Myszkowie rządzi PiS niech sobie gnijąData dodania komentarza: 23.09.2024, 07:34Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: LeonTreść komentarza: Przydałaby się generalnie reforma samorządowa, która likwiduje małe powiaty i gminy, ludzi coraz mniej a urzędników i kosztów nie ubywa...Data dodania komentarza: 23.09.2024, 00:00Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Jerzy JanoskaTreść komentarza: ps. pomnik nigdy nie był grobem, nigdy nie upamiętniał żołnierzy Armii I Frontu Ukraińskiego a był tzw. "Pomnikiem wdzięczności" stawianym w Polsce masowo przez komunistyczne władzę okupantom sowieckim za to że z chamów i zdrajców zrobili władzę PRLuData dodania komentarza: 22.09.2024, 13:43Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIE
Reklama
Reklama
Reklama