Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 28 listopada 2024 14:53
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

KRZYŻ ZA ZASŁUGI DLA PAWŁA KAZIRODA

(Zawiercie-Katowice) 13 czerwca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych kilkudziesięciu osobom z województwa śląskiego zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, pracy zawodowej i działalności charytatywnej. W gronie tym znalazł się także przewodniczący Rady Miejskiej w Zawierciu Paweł Kaziród.
Podziel się
Oceń

(Zawiercie-Katowice) 13 czerwca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych kilkudziesięciu osobom z województwa śląskiego zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, pracy zawodowej i działalności charytatywnej. W gronie tym znalazł się także przewodniczący Rady Miejskiej w Zawierciu Paweł Kaziród.

 

Ordery i odznaczenia państwowe w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który podziękował odznaczonym za ich działalność na rzecz gminy, powiatu, województwa i Polski, prosząc tym samym, żeby robić to nadal.

 

Złotymi, srebrnymi i brązowymi Krzyżami Zasługi zostało uhonorowanych kilkadziesiąt osób, m.in. za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, w propagowaniu i upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego, w działalności społecznej i charytatywnej, w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, w działalności na rzecz ratownictwa górniczego, w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej, za wkład w rozwój przedsiębiorczości i rzemiosła oraz bibliotekarstwa. W gronie tym znaleźli się się m.in. przewodniczący Rady Miejskiej w Zawierciu Paweł Kaziród, a za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej Jerzy Jędrusik.

 

Krzyż Zasługi ustanowiony w 1923 r. nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniających czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Nasz komentarz:

 

NALEŻAŁ MU SIĘ W 100%

 

Opis zawarty w przytoczonym powyżej akapicie w 100% pasuje do osoby Pawła Kaziroda. Jego działalności dla mieszkańców miasta czy powiatu nie widać gołym okiem. Sam swoją dobrocią nigdy się nie chwalił. Nigdy nie słyszeliśmy także, żeby komuś pomocy odmówił. Kiedy w 2013 roku na łamach Kuriera opisywaliśmy dramat starszej kobiety, Krystyny Nędzy i jej syna Władysława z Dobrogoszczyc, którzy w lipcu 2013 r. w wyniku ulewy stracili dom i dorobek całego życia, prosiliśmy o wsparcie czytelników. Dzięki nagłośnieniu sprawy sytuacją rodziny zainteresował się także Paweł Kaziród (wówczas radny powiatowy). Rodzina ta w budynku zastępczym nie miała nawet bieżącej wody, Kaziród zaoferował więc, że prowadzona przez niego firma nieodpłatne wykona instalację wodno – kanalizacyjną.

 

- Nie wiedzieliśmy do kogo mamy się zwrócić po pomoc. To bardzo szlachetne ze strony pana Pawła, że zechciał wyciągnąć do nas pomocną dłoń. Dziękujemy mu z całego serca – mówiła nam wówczas Krystyna.

 

Kiedy 2 lata temu o pomoc w uprzątnięciu niepotrzebnych już mebli i artykułów gospodarstwa domowego, zwróciła się do niego starsza, samotna kobieta, także natychmiast udał się z pomocą. Co więcej, otrzymane przedmioty przekazał innym potrzebującym. Takich przykładów można wyliczyć więcej. Najważniejszy, o którym koniecznie trzeba wspomnieć, to budowa chodnika prowadzącego do Szkoły Podstawowej w Bzowie. Mieszkańcy od lat bezskutecznie prosili powiat o dokończenie chodnika, aby dzieci mogły bezpiecznie pójść do i wrócić ze szkoły. W 2014 r. wraz z grupą mieszkańców P. Kaziród sam „zakasał rękawy” i chodnik zrobili w „czynie społecznym”.

 

Justyna Banach-Jasiewicz

 

 


KRZYŻ ZA ZASŁUGI DLA PAWŁA KAZIRODA

KRZYŻ ZA ZASŁUGI DLA PAWŁA KAZIRODA


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: ha_haTreść komentarza: od kilkudziesięciu lat !!! hahaha... Bank Śląski jest u nas od 1991 r a ing od 1996... od kiedy to kilkadziesiąt?Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Pytający mieszkańcy to rynsztok ? Kim jest ten gość ?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 08:24Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: Zdzichu z PKSTreść komentarza: Klatka schodowa i winda w szpitalu za milionów🫢To może pan Jorg poszuka jeszcze lekarzy. Myszy plotkują, że zaden lekarz dyzurujacy na OIOM nie zgodzi się na dyzury w Zawierciu nawet za podwójną ustawkę. Ciekawe dlaczego? 🤦Data dodania komentarza: 22.11.2024, 00:21Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: AntoninaTreść komentarza: Link do sierpniowej sesji z podsumowaniem przez Burmistrza Spyrę osób pytających i komentujących "porębską fuszerkę": https://esesja.tv/transmisja/56596/iii-sesja-rady-miasta-poreba-w-dniu-poniedzialek-26-sierpnia-2024.htm?fbclid=IwY2xjawGqe_hleHRuA2FlbQIxMAABHa763Pf-UB0IP7jKvX85vrHIGEj6BIU6VRn-eYwS-KEDoD2VFPrHsVLb-g_aem_fu2tMvmzUA76ESLBrZyoRw Godzina 11.25 lub 2 godzina 8 minuta sesji. Oceńcie to sami.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 09:26Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzienia
Reklama
Reklama