Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 24 grudnia 2024 00:15
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Ktoś to Zawiercie źle wymyślił…

Od lat obserwujemy jak coraz trudniej poruszać się samochodem po Zawierciu. Gdy jakieś 8 lat temu zaczęły powstawać pierwsze ronda, np. przy ul. 11 Listopada-Stary Rynek i następne Blanowska-Kościuszki (do dworca PKP) wydawało się, że „nowoczesność” ułatwi życie kierowcom, czyli po prostu mieszkańcom. Ronda niewiele pomogły, jeżeli nie nic. W godzinach szczytu ok. 15-tej dojazd do ronda potrafi zająć 10-15 minut. Ale ostatnie tygodnie, z powodu remontu nawierzchni wiaduktu nad torami, to już w Zawierciu prawdziwy komunikacyjny koszmar.
Podziel się
Oceń

W piątek tydzień temu wjazd od Poręby był zakorkowany… tuż za granicą z Porębą! Miejscowi, czy kto zna okolicę lepiej, uciekają z ciągu ul. Wojska Polskiego- Piłsudskiego, praktycznie nieprzejezdnych, w ulice poprzeczne. Ale i tam korki dojazdowe do rond pojawiły się już nie tylko w godzinach  „szczytu” lecz praktycznie przez cały dzień. Samochody na ulicy 11 Listopada jadące od Marciszowa stoją czasem już na zjeździe z ul. Rolniczej. 
Kiedy minie komunikacyjny koszmar w Zawierciu? Oby, gdy powstanie obwodnica. Ale i wtedy może się okazać, że łatwy stanie się przejazd przez Zawiercie tranzytem, ważny zwłaszcza dla turystów i letników w weekendy, ale wcale nie znikną korki na lokalnych rondach. 
Stąd nasza myśl w redakcji, że chyba ktoś to Zawiercie źle wymyślił. Układ urbanistyczny miasta jest pochodną XIX- wiecznego zamysłu na przemysł w Zawierciu, który był (oprócz Huty) po prostu w centrum miasta. Te zakłady dziś wyparły galerie handlowe i skupiska dyskontów. Chyba najbardziej nieszczęśliwym miejscem jest duża koncentracja marketów, zarówno spożywczych jak i przemysłowych w rejonie ryneczku i generalnie ulicy Obr. Poczty Gdańskiej. Wielu mieszkańców deklaruje, że często rezygnuje z zakupów, widząc, że w tę część miasta nie wjedzie łatwo, a jeszcze trudnej będzie wyjechać. Układ komunikacyjny tej części Zawiercia jest po prostu „okropny”.
Niestety poza wyczekiwaniem na obwodnicę, nie widzimy na ten temat żadnej dyskusji, czy refleksji zarówno wśród radnych miejskich, czy powiatowych. 
 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: oloTreść komentarza: ale co złego zrobiła Ania Rybicka? tutaj to już raczej przesadziliście. Wygląda to tak, jakby wskazywała, lekko ironicznie, temu "Patryk Ka", że Bartosz jest z Zawiercia (wiec po co wysyłać go do Kanady)Data dodania komentarza: 23.12.2024, 10:44Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Zawierciański SOR to patologia i piszę to jako mieszkaniec Zawiercia, który miał do czynienia z nikiData dodania komentarza: 20.12.2024, 01:01Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: RealTreść komentarza: Precz z hejtem. Internetowi hejterzy to tchórze. Za maską internetu obrażają. Tylko to potrafią - taka forma dowartościowania się.Data dodania komentarza: 19.12.2024, 20:49Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: Anna KowalskaTreść komentarza: Świetny artykuł! Umowy o dzieło często są mylone z umowami zlecenia, co powoduje wiele niejasności dla freelancerów. Warto wiedzieć, że można wystawiać faktury VAT bez własnej firmy, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Polecam przeczytać więcej na ten temat tutaj: https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/Data dodania komentarza: 16.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracyAutor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!
Reklama
Reklama