Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 29 listopada 2024 05:41
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

„KURA NA WAGĘ ZDROWIA!”

(Poraj) Szkoła Podstawowa im. kpt Leonida Teligi w Poraju już niejednokrotnie pokazała, jak wspaniale potrafi pomagać (przypomnijmy chociażby wydarzenie „Mini-Piłkarska Gwiazdka” w 2019r.). Tym razem pomocy potrzebował były uczeń naszej szkoły - Bartosz Grabowski, u którego zdiagnozowano chorobę nowotworową. Tegoroczne KURY, bo one stały w centrum zainteresowania, nie potrzebowały złotych jaj, by okazać się równie cenne! Pod okiem dyr. Beaty Cichoń, kadra nauczycieli świetlicy szyła i kleiła małe „gderaki”. Szczególne wyróżnienie należy się p. Marcie Jędrzejewskiej- inicjatorce i głównej wykonawczyni, a ogromne podziękowania kolejno p. Ewelinie Kret-Cywińskiej, Dagmarze Superson-Kosztyle, Beacie Depczyńskiej, Izabeli Topolskiej, Anecie Hyrze-Góreckiej, Elżbiecie Sitek oraz Sylwii Sygut.
Podziel się
Oceń

Kury okazały się hitem wśród klas 1-3, które zaczęły znosić do domu całe rodziny (i to nie model rodziny 2+2, a zwykle 2+ 5,6,7). Było w czym wybierać: od małych, dużych, jednolitych i stonowanych kolorów, przez jaskrawe i wzorzyste, a nawet takie wykonane na szydełku. Szkoda, że starsze klasy nie miały możliwości obcować z nimi na co dzień, bo myślę, że nawet oni byliby oczarowani.
„Cegiełki” szybko poszły w obieg nie tylko wśród dzieci, rodziców czy nauczycieli. Powstało szerokie grono darczyńców, którzy woleliby pozostać anonimowi. Tutaj symboliczna sztuka lub dwie warta była czasem kilkaset złotych.

W ostatecznym rozrachunku wykonano około 1000 kur, które wycenione zostały na 12 110zł!!! To dla nas ogromny sukces. Wszyscy trzymamy kciuki za Bartka i wierzymy, że nasza finansowa pomoc przyczyni się do jego szybkiego powrotu do zdrowia.

Materiał przygotowany przez SP im. kpt Leonida Teligi w Poraju


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: ha_haTreść komentarza: od kilkudziesięciu lat !!! hahaha... Bank Śląski jest u nas od 1991 r a ing od 1996... od kiedy to kilkadziesiąt?Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Pytający mieszkańcy to rynsztok ? Kim jest ten gość ?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 08:24Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: Zdzichu z PKSTreść komentarza: Klatka schodowa i winda w szpitalu za milionów🫢To może pan Jorg poszuka jeszcze lekarzy. Myszy plotkują, że zaden lekarz dyzurujacy na OIOM nie zgodzi się na dyzury w Zawierciu nawet za podwójną ustawkę. Ciekawe dlaczego? 🤦Data dodania komentarza: 22.11.2024, 00:21Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: AntoninaTreść komentarza: Link do sierpniowej sesji z podsumowaniem przez Burmistrza Spyrę osób pytających i komentujących "porębską fuszerkę": https://esesja.tv/transmisja/56596/iii-sesja-rady-miasta-poreba-w-dniu-poniedzialek-26-sierpnia-2024.htm?fbclid=IwY2xjawGqe_hleHRuA2FlbQIxMAABHa763Pf-UB0IP7jKvX85vrHIGEj6BIU6VRn-eYwS-KEDoD2VFPrHsVLb-g_aem_fu2tMvmzUA76ESLBrZyoRw Godzina 11.25 lub 2 godzina 8 minuta sesji. Oceńcie to sami.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 09:26Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzienia
Reklama
Reklama