Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 27 listopada 2024 05:43
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

NIE WIESZ JAKI WYBRAĆ PROFIL? W HERBERCIE MASZ NA TO 2 LATA! PORADNIK ÓSMOKRASISTY

Niedługo ósmoklasiści staną w obliczu konieczności podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Ważnym krokiem jest wybór odpowiedniej szkoły i kierunku, które w bliższej bądź dalszej perspektywie pozwolą zdobyć kwalifikacje, niezbędne do wykonywania zawodu. W związku z tym zaczynamy prezentację szkół, abyście mogli wybrać jak najlepiej. Prezentujemy ofertę LO im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie.
Podziel się
Oceń

LO im. Zbigniewa Herberta jest szkołą społeczną prowadzoną przez Samodzielne Koło Terenowe nr 56 Społecznego Towarzystwa Oświatowego (to organizacja pozarządowa, działająca na zasadzie non-profit, co oznacza, że wszystkie pozyskiwane środki przeznacza na działalność oświatową; prowadzi w Polsce ok. 100 przedszkoli, szkół podstawowych i średnich). Szkoła powstała w roku 1990 na fali przemian społecznych, mających między innymi na celu przełamanie monopolu władzy w dziedzinie szkolnictwa.

W tegorocznym rankingu prezentującym m.in. najlepsze licea ogólnokształcące w kraju, LO im. Herberta otrzymało znak jakości zwany Złotą Tarczą i znalazło się na pierwszym miejscu w Częstochowie.

Jednym z priorytetów- jak mówią nauczyciele jest troska o wysoki poziom kształcenia. Władze szkoły są przekonane, że służy temu nauka w niewielkich zespołach (zajęcia przygotowujące do matury na poziomie rozszerzonym odbywają się w grupach 5-10-osobowych, na poziomie podstawowym- do 25 osób). 
Reforma edukacji postawiła dzisiejszych 14-15-latków w trudnej sytuacji: wybierając szkołę średnią, muszą już zdecydować o profilu klasy, czyli w perspektywie o tym, do których egzaminów maturalnych przygotuje ich  liceum. Mając to na względzie liceum Herberta  chce dać  uczniom możliwość modyfikacji profilu nauczania przedmiotów na poziomie rozszerzonym w trakcie nauki do końca pierwszej klasy, a w szczególnych przypadkach- jeszcze w klasie drugiej. - Nasze doświadczenia pokazują, że wielu uczniów korzysta z tej możliwości -informuje LO im. Herberta.
W tej szkole znajdują swoje miejsce zarówno ludzie ambitni, kreatywni, ciekawi świata i odważni, jak i nieśmiali, potrzebujący wsparcia i motywacji. Tym pierwszym szkoła zapewnia zajęcia przygotowujące do konkursów i olimpiad, prowadzone przez nauczycieli z pasją, tym drugim- bezpieczeństwo i naukę w przyjaznej atmosferze i kameralnym gronie (służą temu np. indywidualne konsultacje).
Opisane działania od lat przynoszą efekty, potwierdzane m.in. w edukacyjnym rankingu Perspektyw – w ub. roku szkolnym Liceum im. Herberta awansowało  na 1. miejsce w Częstochowie wśród liceów ogólnokształcących (szkoła otrzymała znak jakości zwany Złotą Tarczą). 
Sukces ten nie był dla nauczycieli zaskoczeniem: -Dwoje naszych uczniów zostało laureatami olimpiad przedmiotowych z biologii i chemii, jedna uczennica – finalistką olimpiady filmowej, egzaminy maturalne z kilku przedmiotów na poziomie rozszerzonym (biologia, j.angielski, matematyka i informatyka) wypadły najlepiej w naszym mieście.
Rankingi to jednak nie wszystko, nie chcemy, żeby lata licealnej edukacji były morderczym wyścigiem do celu zwanego maturą. Nie mniej ważny niż sukcesy naukowe jest więc dla nas społeczny rozwój uczniów, dlatego zachęcamy ich do uczestnictwa w akcjach charytatywnych, debatach oksfordzkich, wydarzeniach kulturalnych (cieszy nas to, że najczęściej sami są ich organizatorami, np. szkolnej Aukcji Rzeczy Ładnych i Nieładnych, pikników naukowych, nocy filmowych, nocnego czytania „Dziadów”, obserwacji astronomicznych i fotografowania nieba) - informuje nas Wicedyrektor szkoły  Ilona Tutaj

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Częstochowie ul. Rejtana 7 www.slo.czest.pl  (red)


Biologia

Szkolne laboratorium chemiczne

Laboratorium szkolne

Szkolne obserwatorium astronomiczne

Sala językowa

Laureaci konkursu- Praca Organiczna wraz z wicedyrektor Iloną Tutaj


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: ha_haTreść komentarza: od kilkudziesięciu lat !!! hahaha... Bank Śląski jest u nas od 1991 r a ing od 1996... od kiedy to kilkadziesiąt?Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Pytający mieszkańcy to rynsztok ? Kim jest ten gość ?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 08:24Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: Zdzichu z PKSTreść komentarza: Klatka schodowa i winda w szpitalu za milionów🫢To może pan Jorg poszuka jeszcze lekarzy. Myszy plotkują, że zaden lekarz dyzurujacy na OIOM nie zgodzi się na dyzury w Zawierciu nawet za podwójną ustawkę. Ciekawe dlaczego? 🤦Data dodania komentarza: 22.11.2024, 00:21Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: AntoninaTreść komentarza: Link do sierpniowej sesji z podsumowaniem przez Burmistrza Spyrę osób pytających i komentujących "porębską fuszerkę": https://esesja.tv/transmisja/56596/iii-sesja-rady-miasta-poreba-w-dniu-poniedzialek-26-sierpnia-2024.htm?fbclid=IwY2xjawGqe_hleHRuA2FlbQIxMAABHa763Pf-UB0IP7jKvX85vrHIGEj6BIU6VRn-eYwS-KEDoD2VFPrHsVLb-g_aem_fu2tMvmzUA76ESLBrZyoRw Godzina 11.25 lub 2 godzina 8 minuta sesji. Oceńcie to sami.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 09:26Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: JustinTreść komentarza: Po tej wypowiedzi Spyry można stwierdzić, że jak pojedzie do McDonalds to nie musi brać słomki do napoju, wyciągnie ją sobie z butów.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 08:11Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzienia
Reklama
Reklama