Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 07:20
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

AKTYWNE KOBIETY NAUCZĄ, JAK ZNALEŹĆ PRACĘ

(Góra Włodowska) Od 8 marca młodzież z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej będzie brała udział w projekcie „Pierwsza Praca, pierwszy sukces” realizowanym przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety. Dzięki zajęciom dorastający wychowankowie ośrodka nauczą się jak pisać CV, listy motywacyjne i jak przygotować się do swojej pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej.
Podziel się
Oceń

(Góra Włodowska) Od 8 marca młodzież z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej będzie brała udział w projekcie „Pierwsza Praca, pierwszy sukces” realizowanym przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety. Dzięki zajęciom dorastający wychowankowie ośrodka nauczą się jak pisać CV, listy motywacyjne i jak przygotować się do swojej pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Do tej pory warsztaty tego typu realizowane były w Sosnowcu i Jaworznie. Od 8 marca ruszają także w Ośrodku Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej. W projekcie weźmie udział 10 wychowanków placówki, którzy chcą zdobyć umiejętności przydatne w poszukiwaniu pracy. W całym województwie śląskim do końca czerwca 2010 pełen cykl zajęć ukończy aż 60 młodych osób.

 

- Znalezienie pracy jest trudne dla każdego człowieka. Dla młodzieży, która przebywa w ośrodkach wychowawczych, dodatkową trudnością jest ich zaniżona samoocena - podkreśla dyrektor ośrodka Alina Wierzchowska.

 

W pakiecie umiejętności niezbędnych do znalezienia pracy znajduje się przede wszystkim rozmowa kwalifikacyjna, pisanie CV i listu motywacyjnego. Projekt oferuje bezpłatne zajęcia, warsztaty i konsultacje w zakresie umiejętności psychospołecznych i doradztwa zawodowego dla młodzieży z placówek opiekuńczo - wychowawczych oraz mieszkań chronionych w wieku od 15 do 25 lat. Są to osoby, które w szczególności potrzebują wsparcia w wejściu w dorosłe, samodzielne życie. W ramach przedsięwzięcia młodzież odbywa 16 godzin warsztatów umiejętności psychospołecznych, 16 godzin warsztatów doradztwa zawodowego oraz 16 godzin zajęć z poszukiwania pracy przez internet. Dodatkowo dla zainteresowanych dostępne są również z indywidualne konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym.

 

– Kiedy 10 lat temu wchodziłam na rynek pracy, nikt nie oferował mi takiej wiedzy. Zdawaliśmy maturę, potem wybieraliśmy studia. Nie wiedziałam, kim chcę zostać w przyszłości i gdzie będę pracować. Nie zastanawiałam się też, czy po studiach, które wybieram, znajdę dobrą pracę. Cieszę się, że teraz młodzież otrzymuje taką pomoc, dzięki której może lepiej dobrać zawód i nie tracić w życiu szans. Gdybym wtedy miała wiedzę na temat rozmów kwalifikacyjnych, pewnie dostałabym pracę, o którą starałam się kilka lat temu w Warszawie - mówi organizatorka projektu Monika Sobańska.

 

- Uczestnicy projektu „Pierwsza praca, pierwszy sukces” w ramach pierwszych zajęć, czyli treningu umiejętności społecznych, mają możliwość nauczyć się takich umiejętności, które pozwolą im w bardziej dojrzały sposób budować relacje z innymi ludźmi. W konstruktywny sposób wyrażać swoje uczucia, potrzeby i bronić swoich praw. Te umiejętności zwiększą ich szanse na osiągnięcie sukcesu nie tylko w pracy, ale i w życiu osobistym – mówi psycholożka Dorota Michałowska.

 

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety składa serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Zawierciu, które wspiera inicjatywy stowarzyszenia, współpracując z organizacją w inicjowaniu przedsięwzięć społecznych odpowiadających na potrzeby mieszkańców powiatu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.aktywnekobietry.org.pl. Osoby zainteresowane współpracą w ramach projektu mogą kontaktować się z organizatorką - Moniką Sobańska, [email protected], tel. 602 31 44 31. (JB)


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Od redakcji: Michał Wacławik, którego prezesura w ZKM została zakończona, i stało się to tematem felietonu Sebastiana Rusika, po jego publikacji odezwał się do nas w wiadomości sms. Naszym zdaniem to polemika z autorem, więc pozwalamy sobie przepisać treść sms-a: "Przeczytałem artykuł dotyczący mojej skromnej osoby i proszę o skorygowanie informacji, żę składałem kwiaty i hołd Pani Prezydent. Do reszty nie mam uwag.Data dodania komentarza: 25.09.2024, 11:16Źródło komentarza: FELIETON NA ŚNIADANIE: Włosie na grzbiecie prezesaAutor komentarza: ZagłębiakTreść komentarza: Łączenie z Myszkowem, a może od razu do Częstochowskiego. Jeżeli by to tego doszło, to Zawiercie wypadnie z subregionu centralnego Województwa śląskiego i wpadnie do subregionu północnego razem z Kłobuckiem, Częstochową i Myszkowem. No naprawdę zacne grono. Najbiedniejszy obszar bez żadnych perspektyw.Data dodania komentarza: 24.09.2024, 01:10Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Treść komentarza: Pomysł głupi. Skoro w Myszkowie rządzi PiS niech sobie gnijąData dodania komentarza: 23.09.2024, 07:34Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: LeonTreść komentarza: Przydałaby się generalnie reforma samorządowa, która likwiduje małe powiaty i gminy, ludzi coraz mniej a urzędników i kosztów nie ubywa...Data dodania komentarza: 23.09.2024, 00:00Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Jerzy JanoskaTreść komentarza: ps. pomnik nigdy nie był grobem, nigdy nie upamiętniał żołnierzy Armii I Frontu Ukraińskiego a był tzw. "Pomnikiem wdzięczności" stawianym w Polsce masowo przez komunistyczne władzę okupantom sowieckim za to że z chamów i zdrajców zrobili władzę PRLuData dodania komentarza: 22.09.2024, 13:43Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIEAutor komentarza: Jan SerceTreść komentarza: Czy Pani Redaktor Michalina to rynsztok ? Jeżeli tak to Spyra to zwykły cham, przecież Pani Michalina napisała prawdę o tej miejskiej fuszerce i do tego śmiała zamieścić zdjęcia. Spyra szanuj mieszkańców, nawet jak mówią Tobie prawdę o Twoich "dokonaniach".Data dodania komentarza: 21.09.2024, 13:04Źródło komentarza: Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w Porębie
Reklama
Reklama
Reklama