Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 23 grudnia 2024 00:12
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

AKTYWNE KOBIETY NAUCZĄ, JAK ZNALEŹĆ PRACĘ

(Góra Włodowska) Od 8 marca młodzież z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej będzie brała udział w projekcie „Pierwsza Praca, pierwszy sukces” realizowanym przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety. Dzięki zajęciom dorastający wychowankowie ośrodka nauczą się jak pisać CV, listy motywacyjne i jak przygotować się do swojej pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej.
Podziel się
Oceń

(Góra Włodowska) Od 8 marca młodzież z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej będzie brała udział w projekcie „Pierwsza Praca, pierwszy sukces” realizowanym przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety. Dzięki zajęciom dorastający wychowankowie ośrodka nauczą się jak pisać CV, listy motywacyjne i jak przygotować się do swojej pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Do tej pory warsztaty tego typu realizowane były w Sosnowcu i Jaworznie. Od 8 marca ruszają także w Ośrodku Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej. W projekcie weźmie udział 10 wychowanków placówki, którzy chcą zdobyć umiejętności przydatne w poszukiwaniu pracy. W całym województwie śląskim do końca czerwca 2010 pełen cykl zajęć ukończy aż 60 młodych osób.

 

- Znalezienie pracy jest trudne dla każdego człowieka. Dla młodzieży, która przebywa w ośrodkach wychowawczych, dodatkową trudnością jest ich zaniżona samoocena - podkreśla dyrektor ośrodka Alina Wierzchowska.

 

W pakiecie umiejętności niezbędnych do znalezienia pracy znajduje się przede wszystkim rozmowa kwalifikacyjna, pisanie CV i listu motywacyjnego. Projekt oferuje bezpłatne zajęcia, warsztaty i konsultacje w zakresie umiejętności psychospołecznych i doradztwa zawodowego dla młodzieży z placówek opiekuńczo - wychowawczych oraz mieszkań chronionych w wieku od 15 do 25 lat. Są to osoby, które w szczególności potrzebują wsparcia w wejściu w dorosłe, samodzielne życie. W ramach przedsięwzięcia młodzież odbywa 16 godzin warsztatów umiejętności psychospołecznych, 16 godzin warsztatów doradztwa zawodowego oraz 16 godzin zajęć z poszukiwania pracy przez internet. Dodatkowo dla zainteresowanych dostępne są również z indywidualne konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym.

 

– Kiedy 10 lat temu wchodziłam na rynek pracy, nikt nie oferował mi takiej wiedzy. Zdawaliśmy maturę, potem wybieraliśmy studia. Nie wiedziałam, kim chcę zostać w przyszłości i gdzie będę pracować. Nie zastanawiałam się też, czy po studiach, które wybieram, znajdę dobrą pracę. Cieszę się, że teraz młodzież otrzymuje taką pomoc, dzięki której może lepiej dobrać zawód i nie tracić w życiu szans. Gdybym wtedy miała wiedzę na temat rozmów kwalifikacyjnych, pewnie dostałabym pracę, o którą starałam się kilka lat temu w Warszawie - mówi organizatorka projektu Monika Sobańska.

 

- Uczestnicy projektu „Pierwsza praca, pierwszy sukces” w ramach pierwszych zajęć, czyli treningu umiejętności społecznych, mają możliwość nauczyć się takich umiejętności, które pozwolą im w bardziej dojrzały sposób budować relacje z innymi ludźmi. W konstruktywny sposób wyrażać swoje uczucia, potrzeby i bronić swoich praw. Te umiejętności zwiększą ich szanse na osiągnięcie sukcesu nie tylko w pracy, ale i w życiu osobistym – mówi psycholożka Dorota Michałowska.

 

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety składa serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Zawierciu, które wspiera inicjatywy stowarzyszenia, współpracując z organizacją w inicjowaniu przedsięwzięć społecznych odpowiadających na potrzeby mieszkańców powiatu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.aktywnekobietry.org.pl. Osoby zainteresowane współpracą w ramach projektu mogą kontaktować się z organizatorką - Moniką Sobańska, [email protected], tel. 602 31 44 31. (JB)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XyzTreść komentarza: Zawierciański SOR to patologia i piszę to jako mieszkaniec Zawiercia, który miał do czynienia z nikiData dodania komentarza: 20.12.2024, 01:01Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: RealTreść komentarza: Precz z hejtem. Internetowi hejterzy to tchórze. Za maską internetu obrażają. Tylko to potrafią - taka forma dowartościowania się.Data dodania komentarza: 19.12.2024, 20:49Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: Anna KowalskaTreść komentarza: Świetny artykuł! Umowy o dzieło często są mylone z umowami zlecenia, co powoduje wiele niejasności dla freelancerów. Warto wiedzieć, że można wystawiać faktury VAT bez własnej firmy, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Polecam przeczytać więcej na ten temat tutaj: https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/Data dodania komentarza: 16.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracyAutor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: ha_haTreść komentarza: od kilkudziesięciu lat !!! hahaha... Bank Śląski jest u nas od 1991 r a ing od 1996... od kiedy to kilkadziesiąt?Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!
Reklama
Reklama