Prosta aktywność fizyczna, dobra na początek
Kiedy podejmujesz postanowienie o tym, że schudniesz, często podczas pierwszych dni towarzyszy Ci ogromna determinacja i podwojona energia. Niestety proces odchudzania jest z natury rzeczy długotrwały, a na pierwsze efekty trzeba czekać. Brak spektakularnych sukcesów po tygodniu czy dwóch, studzi często początkowy zapał. Tymczasem w odchudzaniu ważna jest systematyczność.
Żeby nie zniechęcić się szybko i nie porzucić raz powziętego zamiaru, wybierz na początek aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, I to taką, która daje Ci radość, a jednocześnie nie obciąża zbyt mocno organizmu. Wcale nie musisz przebiec 5 km. Wystarczy, że je przejdziesz, od czasu do czasu biegnąć na krótkich odcinkach. Konsekwentnie kontynuując taki trening 2-3 razy w tygodniu osiągniesz więcej, niż przebiegając ten dystans, a następnie regenerując organizm przez kolejne 10 dni.
Więcej ruchu w salonie i… sypialni
Ruch na świeżym powietrzu to nie wszystko. Spróbuj wprowadzić wzmożoną aktywność fizyczną również w pomieszczeniach zamkniętych. Pomyśl, co możesz robić w sposób, który będzie wymagał od Ciebie więcej wysiłku. Sztandarowe schody zamiast windy to jeden przykład – spróbuj znaleźć ich więcej. Co powiesz na chodzenie w miejscu, zamiast siedzenie na kanapie podczas oglądania ulubionego serialu? A może siedząc w fotelu i oglądając pasjonujący film, jednocześnie wykonasz kilka serii ćwiczeń z ciężarkami?
Większą aktywność fizyczną możesz wykazać również w sypialni podczas intymnych chwil z partnerem lub partnerką. Jeśli brakuje Ci pomysłów, wspomóż się akcesoriami z EasyToys lub innego dobrego sklepu z erotycznymi gadżetami.
Duża nadwaga? Nie obciążaj stawów!
Początkowa faza zwiększonej aktywności, która nie obejmuje zaawansowanych, wyczerpujących ćwiczeń powinna z czasem ulec modyfikacji. Kiedy Twoja kondycja się polepszy, warto zacząć wprowadzać nieco trudniejsze ćwiczenia. Jednak uważaj z tym, jeśli masz sporą nadwagę. Najlepszy dla Ciebie jest trening, który w minimalnym stopniu obciąża stawy czy kręgosłup.
Będzie to np. jazda na rowerze stacjonarnym. Rozpocznij od programów dla początkujących, bez dużych obciążeń. 30-40 minutowy trening powinien wystarczyć – oczywiście warto stopniowo wydłużać czas jazdy, ustawiając coraz większe obciążenia.
Po treningu zadbaj o uzupełnienie utraconych wraz z potem składników mineralnych – doskonały będzie płyn izotoniczny, który zapewniając odpowiednią dawkę korzystnych składników, jednocześnie dobrze nawodni organizm.
Nie zapominaj o właściwej diecie!
Warto podkreślić, że choć wysiłek fizyczny jest niezbędnym elementem procesu odchudzania, to musi iść w parze ze zbilansowaną dietą o odpowiednio małej kaloryczności. Dobrze skomponowane posiłki zapewnią Ci wszystkie niezbędne składniki odżywcze i mineralne oraz witaminy, a jednocześnie nie będą dostarczać nadmiernej liczby kalorii.
Decydując się na zwiększoną aktywność fizyczną musisz dostarczyć swojemu organizmowi korzystne węglowodany (np. w postaci razowych makaronów czy brązowego ryżu), białka (mogą być zwierzęce, ale także roślinne) oraz tłuszcze roślinne i pochodzące z ryb morskich.
Napisz komentarz
Komentarze