sobota, 28 września 2024 11:23
Przeczytaj!

DRUGA WYGRANA TRZECH KORON W SEZONIE

(Powiat zawierciański) W sobotę 26 sierpnia drużyny grające w olkuskiej A-klasie rozegrały spotkania drugiej kolejki. W nich Piliczanka II Pilica w wyjazdowym mecz z Bolesław II Bukowno przegrała 2:1, a Trzy Korony Żarnowiec u siebie wygrała z Wielmożanką Wielmoża 3:0.

W sobotę 26 sierpnia drużyny grające w olkuskiej A-klasie rozegrały spotkania drugiej kolejki. W nich Piliczanka II Pilica w wyjazdowym mecz z Bolesław II Bukowno przegrała 2:1. A 17 minucie bramkę dla Bukowna strzelił Tomasz Kaczmarczyk, a już po minucie na 2:0 podwyższył Jakub Poczęsny. W 24 minucie bramkę dla rezerw Piliczanki strzelił Bartosz Goncerz.

A Trzy Korony Żarnowiec u siebie wygrała z Wielmożanką Wielmoża 3:0. Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie spotkania. Już na początku drugiej połowy bramkę na 1:0 strzelił Andrzej Sokół. W 72 minucie wynik podwyższył Grzegorz Kur. A w 82 minucie wynik ustalił Konrad Karoń.

W pierwszy weekend września drużyny z powiatu zawierciańskiego grające w olkuskiej A-klasie rozegrają mecze trzeciej kolejki. W sobotę 2 września o godzinie 17:00 Piliczanka II Pilica u siebie podejmie Spartaka Wielkanoc-Gołcza, a w niedzielę 3 września o godzinie 17:00 Trzy Korony Żarnowiec na wyjeździe zagrają z Prądnikiem Sułoszowa.

***

Trzy Korony Żarnowiec - Wielmożanka Wielmoża 3:0 (0:0)

Bramki: Andrzej Sokół (47'), Grzegorz Kur (72'), Konrad Karoń (82').

Żółte kartki: Jakub Hajduga - Karol Przybek.

Składy:

Trzy Korony Żarnowiec: Krzysztof Hajduga - Grzegorz Jaros, Przemysław Basoń, Łukasz Dziekan, Jakub Hajduga, Damian Mazurkiewicz, Mikołaj Sobieraj, Szymon Sobieraj, Andrzej Sokół, Konrad Karoń (87' Filip Grabowski), Grzegorz Kur (90' Filip Mazurek). Trener: Tomasz Lewandowski.

Wielmożanka Wielmoża: Kamil Dykas - Hubert Ferdek, Damian Glanowski, Paweł Gumula (80' Adrian Przybek), Vitalii Kurdybaniuk, Mateusz Molitoris, Karol Przybek, Kacper Synowiec (70' Kacper Kajca), Kacper Tokaj, Tomasz Baranek (46' Konrad Ferdek), Piotr Cieślik (55' Piotr Srebnicki). Trener: Leszek Janiczak.

***

Bolesław II Bukowno - Piliczanka II Pilica 2:1 (2:1)

Bramki: Tomasz Kaczmarczyk (17'), Jakub Poczęsny (18') - Bartosz Goncerz (24').

Żółte kartki: nikt nie został ukarany kartką.

Składy:

Bolesław II Bukowno: Dawid Kańtoch - Norbert Lekston, Vitalii Marmyzov, Jakub Oleś, Artur Pawlik, Jakub Poczęsny, Alan Stopa (85' Kacper Gądek), Tomasz Szczepanik, Ruslan Zubok (77' Tobiasz Kulanty), Tomasz Gądek, Tomasz Kaczmarczyk (65' Patryk Pawłowski). Trener: Szymon Kluza.

Piliczanka II Pilica: Michał Kowalski - Wojciech Kowalski, Damian Musialski, Jakub Paś (54' Jakub Gałecki), Sebastian Piętosa, Maksymilian Rybiński, Daniel Grabowski, Patryk Grabowski, Dawid Sikora (60' Marcin Szlachta), Tomasz Węglarz (85' Hubert Osuszek), Bartosz Goncerz. Trener: Michał Kowalski.

Wielmożanka Wielmoża - Dłubnia Trzyciąż/Jangrot

Prądnik Sułoszowa - Trzy Korony Żarnowiec (3 września, godzina 17:00)

Spartak Charsznica - Centuria Chechło ( 3 września godzina 11:00)

Pilica Wierbka - Strumyk Zarzecze ( 2 września godzina 11:00)

Piliczanka II Pilica - Spartak Wielkanoc-Gołcza (2 września, godzina 17:00)

Przebój II Wolbrom - Bolesław II Bukowno ( 2 września godzina 17:00) (tu), foto: profil na FB Wielmożanka Wielmoża

Autor komentarza: ZawierciakTreść komentarza: I czym się tu chwalić?Data dodania komentarza: 28.09.2024, 09:01Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIEAutor komentarza: ZawiercianinTreść komentarza: A w Zawierciu rządzenie po staremu. Wygrało PO a w starostwie dalej brylują stare układy, zwłaszcza w szpitaluData dodania komentarza: 27.09.2024, 08:02Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Od redakcji: Michał Wacławik, którego prezesura w ZKM została zakończona, i stało się to tematem felietonu Sebastiana Rusika, po jego publikacji odezwał się do nas w wiadomości sms. Naszym zdaniem to polemika z autorem, więc pozwalamy sobie przepisać treść sms-a: "Przeczytałem artykuł dotyczący mojej skromnej osoby i proszę o skorygowanie informacji, żę składałem kwiaty i hołd Pani Prezydent. Do reszty nie mam uwag.Data dodania komentarza: 25.09.2024, 11:16Źródło komentarza: FELIETON NA ŚNIADANIE: Włosie na grzbiecie prezesaAutor komentarza: ZagłębiakTreść komentarza: Łączenie z Myszkowem, a może od razu do Częstochowskiego. Jeżeli by to tego doszło, to Zawiercie wypadnie z subregionu centralnego Województwa śląskiego i wpadnie do subregionu północnego razem z Kłobuckiem, Częstochową i Myszkowem. No naprawdę zacne grono. Najbiedniejszy obszar bez żadnych perspektyw.Data dodania komentarza: 24.09.2024, 01:10Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Treść komentarza: Pomysł głupi. Skoro w Myszkowie rządzi PiS niech sobie gnijąData dodania komentarza: 23.09.2024, 07:34Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: LeonTreść komentarza: Przydałaby się generalnie reforma samorządowa, która likwiduje małe powiaty i gminy, ludzi coraz mniej a urzędników i kosztów nie ubywa...Data dodania komentarza: 23.09.2024, 00:00Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?