Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 23 listopada 2024 13:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Jak nomadzi wpłynęli na ceny mieszkań?

W ciągu ostatnich lat, można było zauważyć zmieniające się podejście do wykonywania obowiązków zawodowych. Wiele osób zdecydowało się przejść na pracę zdalną. Co ciekawe, znaczna ich część nie pracuje wcale w domu, a łączy obowiązki z podróżowaniem, co nazywa się nomadyzmem. Takie osoby często nie mają nawet własnego mieszkania. Są one w ciągłej podróży, regularnie zmieniając miejsce do życia. Czy to oznacza, że nomadzi mieli w ostatnim czasie wpływ na kształtowanie się cen mieszkań?
Podziel się
Oceń

Coraz większe zainteresowanie nomadyzmem, przekłada się na mniejszy popyt na zakup nieruchomości

Współcześni nomadzi, to osoby, które zamiast pracować na miejscu w biurze albo zdalnie ze swojego domu czy wynajmowanej samodzielnie przestrzeni biurowej, realizują się jednocześnie podróżując. Dawniej słowo to kojarzyło się z koczownictwem.

Zmieniają oni swoje miejsce zamieszkania nawet kilka razy do roku, jednak cały czas bez zmian wykonują swoje obowiązku zawodowe. To sprawia, że takie osoby najczęściej nie mają nawet własnego mieszkania. Przez to ograniczają także ilość posiadanych przez siebie rzeczy do niezbędnego minimum. W ten sposób o wiele łatwiej jest im się pakować i przenosić z miejsca na miejsce. Poza tym pozwala im to sporo zaoszczędzić na kolejne podróże.

Życie nomady wiąże się z dość wysokimi kosztami. Zwłaszcza jeśli chodzi o przemieszczanie się między krajami. Z tego względu, starają się oni wybierać raczej tanie noclegi. Bardzo często wykupują je w przydrożnych motelach o dość niskim standardzie albo decydują się na wynajem. Z racji na krótki okres przebywania w jednym miejscu, nie interesuje ich zakup mieszkań, co sprawia, że generowany przez nich popyt w przypadku nieruchomości na sprzedaż jest dość niski. Rosnąca liczba nomadów jest też jednym z czynników, przez które maleje także ogólne zainteresowanie zakupem lokali mieszkalnych. Między innymi z tego względu ich ceny nie rosną już tak dynamiczne, jak miało to miejsce w ostatnich latach.


Czytaj także: Dlaczego lokalsi przestają lubić cyfrowych nomadów?

Jednocześnie rośnie popularność wynajmu, zwłaszcza krótkoterminowego

Z racji tego, że nomadzi preferują wynajem mieszkań, wraz z rosnącą liczbą takich osób, rośnie zainteresowanie właśnie taką formą zajmowania nieruchomości. Szczególnie chętnie decydują się oni na wynajem krótkoterminowy, dzięki któremu bez problemu mogą oni opuścić lokal po upływie jednego czy dwóch miesięcy.

Większy popyt sprawia, że w wielu miastach rosną koszty wynajmu. Dotyczy to nie tylko nieruchomości w dużych miastach w Polsce, ale przede wszystkim topowych lokalizacjach dla nomadów. Warto zwrócić tutaj uwagę na to, że najchętniej wybieranymi przez nich obiektami są te, które uwzględniają przestrzeń do pracy. Oczywiście muszą one zapewniać też bezproblemowy dostęp do Internetu. Z myślą o nomadach w wielu miastach na świecie powstają obiekty biurowo-mieszkalne, gdzie położone są specjalne przestrzenie co-workingowe. Ceny wynajmu w takich lokalach są znacznie wyższe, natomiast zapewniają one wysoki komfort pracy zdalnej i możliwość utrzymywania kontaktów z innymi osobami, prowadzący podobny tryb życia.

Więcej kreatywnych treści na Uzdalnieni.pl

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zdzichu z PKSTreść komentarza: Klatka schodowa i winda w szpitalu za milionów🫢To może pan Jorg poszuka jeszcze lekarzy. Myszy plotkują, że zaden lekarz dyzurujacy na OIOM nie zgodzi się na dyzury w Zawierciu nawet za podwójną ustawkę. Ciekawe dlaczego? 🤦Data dodania komentarza: 22.11.2024, 00:21Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: AntoninaTreść komentarza: Link do sierpniowej sesji z podsumowaniem przez Burmistrza Spyrę osób pytających i komentujących "porębską fuszerkę": https://esesja.tv/transmisja/56596/iii-sesja-rady-miasta-poreba-w-dniu-poniedzialek-26-sierpnia-2024.htm?fbclid=IwY2xjawGqe_hleHRuA2FlbQIxMAABHa763Pf-UB0IP7jKvX85vrHIGEj6BIU6VRn-eYwS-KEDoD2VFPrHsVLb-g_aem_fu2tMvmzUA76ESLBrZyoRw Godzina 11.25 lub 2 godzina 8 minuta sesji. Oceńcie to sami.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 09:26Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: JustinTreść komentarza: Po tej wypowiedzi Spyry można stwierdzić, że jak pojedzie do McDonalds to nie musi brać słomki do napoju, wyciągnie ją sobie z butów.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 08:11Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: AlaTreść komentarza: Przesłuchałam sesję z sierpnia, Burmistrz rzeczywiście nazwał mieszkańców "poziomem rynsztoka" pytających o jego wątpliwe postępy w budowie Agory. Prawdziwy "burak" można rzec.Data dodania komentarza: 19.11.2024, 14:07Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: MadziolubTreść komentarza: Widzę, że Szemla już 3 raz przekłada składanie ofert. Czyżby potencjalni wykonawcy ciągle go punktowali ? Taki "fachowiec" ? Tylko od czego ?Data dodania komentarza: 16.11.2024, 14:41Źródło komentarza: NASI INFORMATORZY: TEN PRZETARG MOŻE WYGRAĆ TYLKO JEDNA FIRMA!Autor komentarza: zawiercianinTreść komentarza: Zobaczymy kto wygra przetarg lekko zmodyfikowany Panie Prezesie i Panie Redaktorze Zobaczymy kto ma racjęData dodania komentarza: 12.11.2024, 23:23Źródło komentarza: NASI INFORMATORZY: TEN PRZETARG MOŻE WYGRAĆ TYLKO JEDNA FIRMA!
Reklama
Reklama