Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 21 października 2024 09:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Jak nomadzi wpłynęli na ceny mieszkań?

W ciągu ostatnich lat, można było zauważyć zmieniające się podejście do wykonywania obowiązków zawodowych. Wiele osób zdecydowało się przejść na pracę zdalną. Co ciekawe, znaczna ich część nie pracuje wcale w domu, a łączy obowiązki z podróżowaniem, co nazywa się nomadyzmem. Takie osoby często nie mają nawet własnego mieszkania. Są one w ciągłej podróży, regularnie zmieniając miejsce do życia. Czy to oznacza, że nomadzi mieli w ostatnim czasie wpływ na kształtowanie się cen mieszkań?
Podziel się
Oceń

Coraz większe zainteresowanie nomadyzmem, przekłada się na mniejszy popyt na zakup nieruchomości

Współcześni nomadzi, to osoby, które zamiast pracować na miejscu w biurze albo zdalnie ze swojego domu czy wynajmowanej samodzielnie przestrzeni biurowej, realizują się jednocześnie podróżując. Dawniej słowo to kojarzyło się z koczownictwem.

Zmieniają oni swoje miejsce zamieszkania nawet kilka razy do roku, jednak cały czas bez zmian wykonują swoje obowiązku zawodowe. To sprawia, że takie osoby najczęściej nie mają nawet własnego mieszkania. Przez to ograniczają także ilość posiadanych przez siebie rzeczy do niezbędnego minimum. W ten sposób o wiele łatwiej jest im się pakować i przenosić z miejsca na miejsce. Poza tym pozwala im to sporo zaoszczędzić na kolejne podróże.

Życie nomady wiąże się z dość wysokimi kosztami. Zwłaszcza jeśli chodzi o przemieszczanie się między krajami. Z tego względu, starają się oni wybierać raczej tanie noclegi. Bardzo często wykupują je w przydrożnych motelach o dość niskim standardzie albo decydują się na wynajem. Z racji na krótki okres przebywania w jednym miejscu, nie interesuje ich zakup mieszkań, co sprawia, że generowany przez nich popyt w przypadku nieruchomości na sprzedaż jest dość niski. Rosnąca liczba nomadów jest też jednym z czynników, przez które maleje także ogólne zainteresowanie zakupem lokali mieszkalnych. Między innymi z tego względu ich ceny nie rosną już tak dynamiczne, jak miało to miejsce w ostatnich latach.


Czytaj także: Dlaczego lokalsi przestają lubić cyfrowych nomadów?

Jednocześnie rośnie popularność wynajmu, zwłaszcza krótkoterminowego

Z racji tego, że nomadzi preferują wynajem mieszkań, wraz z rosnącą liczbą takich osób, rośnie zainteresowanie właśnie taką formą zajmowania nieruchomości. Szczególnie chętnie decydują się oni na wynajem krótkoterminowy, dzięki któremu bez problemu mogą oni opuścić lokal po upływie jednego czy dwóch miesięcy.

Większy popyt sprawia, że w wielu miastach rosną koszty wynajmu. Dotyczy to nie tylko nieruchomości w dużych miastach w Polsce, ale przede wszystkim topowych lokalizacjach dla nomadów. Warto zwrócić tutaj uwagę na to, że najchętniej wybieranymi przez nich obiektami są te, które uwzględniają przestrzeń do pracy. Oczywiście muszą one zapewniać też bezproblemowy dostęp do Internetu. Z myślą o nomadach w wielu miastach na świecie powstają obiekty biurowo-mieszkalne, gdzie położone są specjalne przestrzenie co-workingowe. Ceny wynajmu w takich lokalach są znacznie wyższe, natomiast zapewniają one wysoki komfort pracy zdalnej i możliwość utrzymywania kontaktów z innymi osobami, prowadzący podobny tryb życia.

Więcej kreatywnych treści na Uzdalnieni.pl


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KiaTreść komentarza: A gdzie informacja ze to artykuł reklamowy?Data dodania komentarza: 19.10.2024, 08:37Źródło komentarza: Wyniki sprzedaży elektryków w Polsce jedne z najniższych w Europie. Eksperci widzą jednak duży potencjałAutor komentarza: SiewierzakTreść komentarza: Tylko patrzec jak napiszecie że UFO tam wylądowało 😂Data dodania komentarza: 17.10.2024, 23:18Źródło komentarza: SPROSTOWANIEAutor komentarza: świadomyTreść komentarza: @mark - proste, a celne pytanie ktoś zadał, redaktor jakoś nie pali się do odpowiedzi.Data dodania komentarza: 9.10.2024, 16:00Źródło komentarza: SAG. Anna Nemś wstrzymuje dalszą sprzedaż gruntów. Powód: SKARGI MIESZKAŃCÓWAutor komentarza: markTreść komentarza: a może po prostu przestańcie traktować mieszkańców "z góry", a do tego zacznijcie normalnie odpowiadać na pytania redaktora? Odlewnia i pobliska huta CMC też od lat "lecą w kulki" w mieszkańcami, z urzędami. Sprawy odlewni dopiero niedawno oparły się o zarzuty karne dla byłego prezesa za szkody w środowisku - celowe oszczędzanie na ochronie, powodowali nadmierne pylenie. A ten pył oprócz zdrowia niszczył też nawet budynki i samochody. I nie dziwcie się, że ludziom nie podoba się wasze lekceważące podejście do zgłaszanych uwag.Data dodania komentarza: 9.10.2024, 08:42Źródło komentarza: SAG. Anna Nemś wstrzymuje dalszą sprzedaż gruntów. Powód: SKARGI MIESZKAŃCÓWAutor komentarza: AdolfTreść komentarza: Jakoś redaktor nie pali się do wyjaśnień?Data dodania komentarza: 8.10.2024, 11:32Źródło komentarza: SAG. Anna Nemś wstrzymuje dalszą sprzedaż gruntów. Powód: SKARGI MIESZKAŃCÓWAutor komentarza: AdolfTreść komentarza: A kto zapłacił za przygotowanie tego pisma na elemental? Komu tak zależy? Bonwidac przecież że to fachowiec pisał?Data dodania komentarza: 6.10.2024, 09:28Źródło komentarza: SAG. Anna Nemś wstrzymuje dalszą sprzedaż gruntów. Powód: SKARGI MIESZKAŃCÓW
Reklama
Reklama
Reklama