Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 25 listopada 2024 09:25
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

(powiat zawierciański) Dzień 10 kwietnia 2010 r., kiedy samolot z Prezydentem Rzeczypospolitej Lechem Kaczyńskim rozbił się w lesie pod Smoleńskiem, zapisał się jako jedna z najtragiczniejszych kart w historii Polski. W tym dniu cała Polska pogrążyła się w żałobie po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i wielu wysokich rangą przedstawicieli państwowych. Życie straciło 96 osób, lecących na obchody upamiętniające siedemdziesiątą rocznicę mordu katyńskiego. Od tygodnia nieprzerwanie oczy całego świata skierowane są na Polskę. Sowiecka zbrodnia katyńska z 1940 roku przez tragiczną katastrofę z 10 kwietnia 2010 r. nigdy już przez świat nie będzie zakłamywana, czy przemilczana. Ból Polaków i Rosjan, na których ziemi doszło do zbrodni i katastrofy już zbliżył oba Narody. Druga ofiara polskiej krwi przyczyni się z pewnością do szybszego zabliźnienia katyńskiej rany.
Podziel się
Oceń

(powiat zawierciański) Dzień 10 kwietnia 2010 r., kiedy samolot z Prezydentem Rzeczypospolitej Lechem Kaczyńskim rozbił się w lesie pod Smoleńskiem, zapisał się jako jedna z najtragiczniejszych kart w historii Polski. W tym dniu cała Polska pogrążyła się w żałobie po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i wielu wysokich rangą przedstawicieli państwowych. Życie straciło 96 osób, lecących na obchody upamiętniające siedemdziesiątą rocznicę mordu katyńskiego. Od tygodnia nieprzerwanie oczy całego świata skierowane są na Polskę. Sowiecka zbrodnia katyńska z 1940 roku przez tragiczną katastrofę z 10 kwietnia 2010 r. nigdy już przez świat nie będzie zakłamywana, czy przemilczana. Ból Polaków i Rosjan, na których ziemi doszło do zbrodni i katastrofy już zbliżył oba Narody. Druga ofiara polskiej krwi przyczyni się z pewnością do szybszego zabliźnienia katyńskiej rany.

 

Tragiczna wiadomość o śmierci Prezydenta RP sprawiła, że tysiące ludzi wyszło na ulice polskich miast, by oddać ostatni hołd ofiarom katastrofy. Również mieszkańcy naszego powiatu wspólnie modlili się za tych, którzy zginęli. Przy domach pojawiły się czarno - białe flagi okryte kirami.

 

SESJA BEZ PODZIAŁÓW

13 kwietnia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. Po wysłuchaniu hymnu państwowego minutą ciszy uczczono pamięć ofiar.

 

- Przedstawiciele naszych władz lecieli do Katynia, by oddać hołd tym, którzy zostali zamordowani 70 lat temu. Pragnęli to uczynić w imieniu całego narodu. Lot został tragicznie przerwany. Zginął Prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka i wielu przedstawicieli parlamentu, rządu, dowództwa rządowego i rodzin katyńskich. Ofiary katyńskich zbrodni przyjęły ich do swojego grona. To my im dziś składamy hołd – mówił podczas uroczystości przewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego Adam Rozlach.

 

Radni przyjęli treść listu kondolencyjnego skierowanego do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Tym razem na sali panowała zgoda i jedność, nie było kłótni i podziałów.

 

- Niespodziewana śmierć w katastrofie pod Smoleńskiem tak wielu wybitnych i znaczących przedstawicieli narodu, jest dla Państwa Polskiego bezprecedensowym ciosem. Tragiczne zdarzenie pozbawiło nas nie tylko prezydenckiego przywództwa, uczyniło także niewyobrażalną wyrwę w wielu politycznych, państwowych, wojskowych i społecznych środowiskach. Katastrofa pod Smoleńskiem odebrała krajowi wyrazistych i wpływowych reprezentantów parlamentarnych ugrupowań i po prostu zasłużonych dla Polski obywateli. Jako radni Powiatu Zawierciańskiego tę stratę przeżywamy w dwójnasób. Wśród ofiar znalazły się postacie, do których odwoływaliśmy się, pełniąc samorządowe funkcje, osoby których publiczna działalność była dla nas nadzieją na lepszą przyszłość – czytał przewodniczący Rozlach.

 

Starosta Ryszard Mach, członkowie Zarządu Powiatu, radni i przedstawiciele starostwa złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Katyńskich Dębach na placu im. Teodora Stosika. Za zmarłych modlił się również ks. Zenon Gajda, rektor Bazyliki p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu.

 

ZAWIERCIE SOLIDARNIE ŁĄCZY SIĘ W BÓLU

- Jesteśmy głęboko poruszeni wiadomością o katastrofie lotniczej samolotu TU - 154, w której śmierć poniosło tak wielu zacnych obywateli naszego kraju. Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką Marią, posłów, senatorów, księży, przedstawicieli rodzin katyńskich, kombatantów, dowódców sił zbrojnych, pracowników kancelarii prezydenta, funkcjonariuszy BOR oraz załogi samolotu. Katastrofa pochłonęła przedstawicieli elit życia społecznego i politycznego naszego kraju – czytamy we fragmencie listu Prezydenta Zawiercia Mirosława Mazura i przewodniczącego Rady Miasta Marka Kozieła do marszałka Bronisława Komorowskiego.

 

ŻAŁOBA NARODOWA DO NIEDZIELI

Żałoba narodowa została przedłużona do dnia pogrzebu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej, którzy spoczną w niedzielę, 18 kwietnia na Wawelu. Wszystkie koncerty i imprezy sportowe zostały odwołane, a flagi państwowe przepasa czarna wstęga. Podczas sobotniej mszy św. w Bazylice p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II zawiercianie modlili się za dusze ofiar katastrofy w Smoleńsku. Szukając miejsca by ukoić swój ból ludzie odmawiali modlitwy i zapalali znicze w różnych miejscach, przed bramami kościołów, przy pomnikach, a także przed biurami poselskimi PIS-u i posła PO Grzegorza Dolniaka, który w Zawierciu miał swoje biuro.

 

W poniedziałek, 12 kwietnia w bazylice odbyła się kolejna uroczysta msza, tym razem była to msza za dusze 96 ofiar sobotniej katastrofy. Dzień później, w Dniu Pamięci Ofiar Katyńskich, podczas zwołanej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta i samorządowcy uczcili pamięć naszych rodaków, zarówno tych, którzy polegli 70 lat temu w Katyniu, jak i tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, minutą ciszy i zmówili modlitwę za ich dusze przy Dębach Katyńskich i pomniku Nieznanego Żołnierza. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - polskie święto państwowe obchodzone jest od trzech lat 13 kwietnia. Od tego roku święto zyska nowy wymiar. Będzie nie tylko przypominać nam o zbrodni katyńskiej, ale również o śmierci głowy państwa, wielu wybitnych polityków i dowódców - Straciliśmy naszych rodaków, ale też kolegów i koleżanki, których znaliśmy osobiście. Ludzi myślących różnymi kategoriami, o różnych poglądach, ale każdy z nich na swój sposób kocha Polskę. Żaden gest ani słowa nie zapełnią pustki po tych osobach, nie ugaszą też bólu i żalu rodzin i znajomych ofiar tego tragicznego lotu. Pozostaje nasza pamięć, wieczna pamięć – mówił podczas nadzwyczajnej sesji prezydent Zawiercia Mirosław Mazur.

 

Od poniedziałku w Urzędzie Miasta w Zawierciu udostępniona jest księga kondolencyjna. Swoje emocje, myśli i ból po tym tragicznym wydarzeniu mogą przelać na strony księgi wszyscy ci, którzy chcą złożyć hołd ofiarom sobotniej tragedii w Smoleńsku.

 

- Często ludzie nie wiedzą, co właściwie napisać. Widać ich cierpienie, ale nie potrafią wyrazić go słowami. Dziś była pani, która powiedziała, że pisze ze łzami w oczach. Niektórzy pytają nas, jak dobrać słowa do tego, co się stało – mówi drużynowa Sylwia Zdroińska, która pełni wartę przy księdze w Urzędzie Miasta w Zawierciu.

 

PORĘBIANIE MODLILI SIĘ W BLASKU ZNICZY

Ponad 150 osób wzięło udział w uroczystości poświęconej pamięci wielkiego Polaka Jana Pawła II. Parafia Św. Józefa w Porębie jest znana z apeli na cześć papieża. Tym razem w sobotę, 10 kwietnia późnym wieczorem o 20.30 modlono się również za ofiary tragicznej katastrofy, która zabrała tak wiele znakomitych postaci. Program artystyczny przygotowany przez ks. Pawła Kulasiewicza zaprezentował zespół Liberi Deus. Po jego zakończeniu wierni wyszli w milczeniu na plac kościelny i zapalając znicze układali je w znak krzyża. W blasku tego krzyża modlono się za dusze tragicznie zmarłych.

 

Następnego dnia w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia również w parafii Św. Józefa odprawiono mszę żałobną od władz gminy za ofiary katastrofy. Modlitwy poprowadził ks. prałat Andrzej Michalak. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe – z OSP Poręba, OSP Niwki, z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika, Gimnazjum im. Stanisława Staszica i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego.

 

- Polacy są w szoku, cały świat składa nam kondolencje. Marszałek Sejmu ogłosił siedmiodniową żałobę narodową, która ma uczcić pamięć ofiar katastrofy. Społeczeństwo, władze Poręby ubolewają nad tragedią, jaka w dniu 10 kwietnia 2010 roku dotknęła naród Polski. Pogrążeni jesteśmy w smutku i żalu ze wszystkimi, którzy doświadczyli tej straty. Katyń na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako miejsce tragedii w historii naszego kraju. Jednoczymy się z rodzinami w modlitwie i bólu. Składamy z serca płynące wyrazy głębokiego współczucia z powodu straty najbliższych – mówił podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej burmistrz Poręby, Marek Śliwa.

 

W Urzędzie Miasta Poręba także wyłożono księgę kondolencyjną ku pamięci ofiar sobotniej katastrofy w Smoleńsku. Można się do niej wpisać jeszcze dzisiejszego dnia. Pojawiły się też głosy, by nowo wybudowaną halę sportową w Porębie nazwać imieniem Lecha Kaczyńskiego (pomysł radnego Mariana Machury).

 

JAKI WŁAŚCIWIE BYŁ PREZYDENT?

 - Byłam na spotkaniu związanym z wydarzeniami w kopalni „Wujek”. Było to krótko po tym, jak Lech Kaczyński został prezydentem. Wtedy go poznałam. We wrześniu ub. r. znów miałam przyjemność go spotkać, tym razem w Jastrzębiu Zdroju podczas zebrania zarządu Regionu Śląsko – Dąbrowskiej „Solidarności”. To spotkanie najbardziej utkwiło mi w pamięci, bo pan Prezydent był bardzo szarmancki wobec zgromadzonych tam kobiet. Był to wielki przyjaciel „Solidarności”, człowiek bardzo miły i ciepły, a przy tym bardzo dowcipny. Media pokazywały go, jako zupełnie innego człowieka niż był w rzeczywistości. Pan Stasiak natomiast był bardzo inteligentny i błyskotliwy. Widać było, że w stosunku do pana Prezydenta okazywał wręcz taką synowską miłość i oddanie. Tak ich zapamiętałam, tak ich pamiętam i tak ich będę wspominać. Tę tragedię przeżyłam bardzo. Nawet nie spodziewałam się, że dotknie mnie to tak, jakbym straciła kogoś z własnej rodziny. Przypuszczam, że to nie są tyko moje odczucia, ale większości Polaków – wyznaje Małgorzata Benc radna i szefowa Biura Terenowego „Solidarności” w Zawierciu.

 

POWIAT W ŻAŁOBIE

Władze wszystkich gmin powiatu zawierciańskiego minutą ciszy uczciły pamięć ofiar katastrofy. W kościołach organizowane były msze żałobne w intencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jego małżonki Marii oraz wszystkich członków delegacji polskiej, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w szkołach organizowane były apele, a na stronach internetowych gmin pojawiły się kondolencje.

 

- Pełni głębokiego żalu i smutku po tragicznej katastrofie samolotu rządowego pod Smoleńskiem, w której zginęli Prezydent RP Pan Lech Kaczyński i Jego małżonka Maria, posłowie, senatorowie, wysocy rangą urzędnicy państwowi oraz osoby towarzyszące składamy wyrazy najszczerszego współczucia dla rodzin i bliskich tragicznie zmarłych. Łączymy się z nimi w bólu, cierpieniu oraz w ich żałobie. W imieniu społeczności Gminy Kroczyce - Stefan Pantak Wójt Gminy, Przewodnicząca i Radni Rady Gminy Kroczyce.

 

- W drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska oraz członkowie polskiej delegacji i załoga samolotu. Składam kondolencje rodzinom i bliskim wszystkich ofiar katastrofy - Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny. Uroczysta, nadzwyczajna sesja upamiętniająca ofiary katastrofy odbędzie się również w Żarnowcu. Zwołano ją na dzień dzisiejszy, po to by uczcić pamięć katyńskich bohaterów.

 

IMPREZY ODWOŁANE

W Łazach nie zwołano, co prawda nadzwyczajnej sesji, ale władze gminy odwołały koncert finałowy w ramach „JURA ROCK FESTIWAL 2010” zaplanowany na sobotę 10 kwietnia.

 

- Czekamy na odpowiedni moment, ale na chwilę obecną nie ustaliliśmy nowego terminu koncertu – tłumaczy Grzegorz Piłka, dyrektor MOK-u w Łazach.

 

Msze za ofiary katastrofy odbywały się w parafii Św. Michała Archanioła w Łazach.

 

- Za ofiary katastrofy modliliśmy się w sobotę 10 kwietnia o 18.00 i w niedzielę 11 kwietnia o 8.00 rano. Wierni przynosili ze sobą znicze, które zapalali przy ołtarzu i przy krzyżu misyjnym przed kościołem - mówi ks. Leonard Zagórski, proboszcz parafii. Łącznie w ciągu dwóch dni modliło się tu około 400 łazowian. W sobotę w sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy o 19.00 uczniowie z Gimnazjum nr 1 przedstawili program o bohaterstwie zamordowanych w Katyniu. W uroczystości uczestniczyły władze gminy: burmistrz, sekretarz, radni i sołtysi. Piliczanie, którzy przyszli na występ zaraz po jego zakończeniu przemaszerowali z zapalonymi zniczami w milczeniu i w strugach deszczu na rynek. Tu zapalone znicze ułożono w symboliczny znak krzyża.

 

LISTA OFIAR

W katastrofie zginęło łącznie 96 osób. Na pokładzie było 88 pasażerów, 7 członków załogi oraz jedna funkcjonariuszka BOR, która równocześnie pracowała, jako stewardessa. Ponad podziałami partyjnymi wszyscy w te dni połączyli się w bólu, by uczcić pamięć Prezydenta naszego kraju i lecących z nim bardziej lub mniej znanych Polaków.

 

 

 

 

LISTA OFIAR KATASTROFY

1. Lech Kaczyński, prezydent RP

2. Maria Kaczyńska, małżonka prezydenta RP

3. Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent RP na uchodźctwie

4. Joanna Agacka-Indecka, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

5. Ewa Bąkowska, córka gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego

6. gen. broni Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych

7. Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu RP

8. Anna Maria Borowska, przedstawicielka Rodzin Katyńskich

9. Bartosz Borowski, przedstawiciel Rodzin Katyńskich

10. gen. dyw. Tadeusz Buk, Dowódca Wojsk Lądowych

11. gen. bryg. abp Miron Chodakowski, Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego

12. Czesław Cywiński, prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK

13. Leszek Deptuła, poseł

14. ppłk Zbigniew Dębski, członek Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari

15. Grzegorz Dolniak, poseł

16. Katarzyna Doraczyńska pracownica Kancelarii Prezydenta

17. Edward Duchnowski, sekretarz generalny Związku Sybiraków

18. Aleksander Fedorowicz, tłumacz języka rosyjskiego

19. Janina Fetlińska, senator

20. Jarosław Florczak, funkcjonariusz BOR

21. Artur Francuz, funkcjonariusz BOR

22. gen. Franciszek Gągor, szef Sztabu Generalnego WP

23. Grażyna Gęsicka, posłanka

24. gen. bryg. Kazimierz Gilarski, Dowódca Garnizonu Warszawa

25. Przemysław Gosiewski, poseł

26. ks. prałat Bronisław Gostomski, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń

27. Mariusz Handzlik, minister w Kancelarii Prezydenta

28. ks. prałat Roman Indrzejczyk, kapelan prezydenta

29. Paweł Janeczek, funkcjonariusz BOR

30. Dariusz Jankowski pracownik Kancelarii Prezydenta

31. Izabela Jaruga-Nowacka, posłanka

32. o. Józef Joniec, prezes Stowarzyszenia Parafiada

33. Sebastian Karpiniuk, poseł

34. wiceadm. Andrzej Karweta, dowódca Marynarki Wojennej

35. Mariusz Kazana, dyrektor Protokołu Dyplomatycznego w MSZ

36. Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich

37. gen. bryg. Stanisław Nałęcz-Komornicki, Kanclerz Orderu Wojennego Virtuti Militari

38. Stanisław Jerzy Komorowski, wiceminister Obrony Narodowej

39. Paweł Krajewski, funkcjonariusz BOR

40. Andrzej Kremer, wiceszef MSZ

41. ks. Zdzisław Król, b. kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej

42. Janusz Krupski, kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

43. Janusz Kurtyka, prezes IPN

44. ks. Andrzej Kwaśnik, kapelan Federacji Rodzin Katyńskich

45. gen. Bronisław Kwiatkowski, Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych

46. Wojciech Lubiński, lekarz Prezydenta RP

47. Tadeusz Lutoborski, przedstawiciel Rodzin Katyńskich

48. Barbara Mamińska, dyrektor w Kancelarii Prezydenta

49. Zenona Mamontowicz-Łojek, prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej

50. Stefan Melak, przewodniczący Komitetu Katyńskiego

51. Tomasz Merta, wiceminister Kultury i Dziedzictw Narodowego

52. Stanisław Mikke, przewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

53. Aleksandra Natalli-Świat, posłanka

54. Janina Natusiewicz-Mirer, sybiraczka

55. Piotr Nosek, funkcjonariusz BOR

56. Piotr Nurowski, prezes PKOl

57. Bronisława Orawiec-Loeffler, przedstawicielka Rodzin Katyńskich

58. ks. ppłk Jan Osiński, Ordynariat Polowy WP

59. ks. płk Adam Pilch, ewangelickie duszpasterstwo polowe

60. Katarzyna Piskorska, przedstawicielka Rodzin Katyńskich

61. Maciej Płażyński, poseł

62. gen. dyw. bp Tadeusz Płoski, biskup polowy Wojska Polskiego

63. gen. dyw. Włodzimierz Potasiński, Dowódca Wojsk Specjalnych

64. Andrzej Przewoźnik, sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

65. Krzysztof Putra, wicemarszałek Sejmu RP

66. ks. prof. Ryszard Rumianek, rektor UKSW

67. Arkadiusz Rybicki, poseł

68. Andrzej Sariusz-Skąpski, prezes Federacji Rodzin Katyńskich

69. Wojciech Seweryn, przedstawiciel Rodzin Katyńskich

70. Sławomir Skrzypek, prezes NBP

71. Leszek Solski, przedstawiciel Rodzin Katyńskich

72. Władysław Stasiak, szef Kancelarii Prezydenta RP

73. Jacek Surówka, funkcjonariusz BOR

74. Aleksander Szczygło, szef BBN

75. Jerzy Szmajdziński, wicemarszałek Sejmu RP

76. Jolanta Szymanek-Deresz, posłanka

77. Izabela Tomaszewska, pracownica Kancelarii Prezydenta

78. Marek Uleryk, funkcjonariusz BOR

79. Anna Walentynowicz, legenda
„Solidarności”

80. Teresa Walewska-Przyjałkowska, Fundacja „Golgota Wschodu”

81. Zbigniew Wassermann, poseł

82. Wiesław Woda, poseł

83. Edward Wojtas, poseł

84. Paweł Wypych, minister w Kancelarii Prezydenta

85. Stanisław Zając, senator

86. Janusz Zakrzeński, wybitny polski aktor

87. Gabriela Zych, przedstawicielka Rodzin Katyńskich

88. Dariusz Michałowski, funkcjonariusz BOR

89. Agnieszka Podródka-Więcławek, funkcjonariuszka BOR

90. Arkadiusz Potasiuk, kapitan samolotu,

91. Robert Grzywna, członek załogi samolotu,

92. Andrzej Michalak, członek załogi samolotu,

93. Artur Ziętek, członek załogi samolotu,

94. Barbara Maciejczyk, stewardessa,

95. Natalia Januszko, stewardessa,

96. Justyna Moniuszko, stewardessa.

 

Justyna Banach

Monika Polak- Pałęga


POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE

POWIAT POGRĄŻONY W ŻAŁOBIE


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zdzichu z PKSTreść komentarza: Klatka schodowa i winda w szpitalu za milionów🫢To może pan Jorg poszuka jeszcze lekarzy. Myszy plotkują, że zaden lekarz dyzurujacy na OIOM nie zgodzi się na dyzury w Zawierciu nawet za podwójną ustawkę. Ciekawe dlaczego? 🤦Data dodania komentarza: 22.11.2024, 00:21Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: AntoninaTreść komentarza: Link do sierpniowej sesji z podsumowaniem przez Burmistrza Spyrę osób pytających i komentujących "porębską fuszerkę": https://esesja.tv/transmisja/56596/iii-sesja-rady-miasta-poreba-w-dniu-poniedzialek-26-sierpnia-2024.htm?fbclid=IwY2xjawGqe_hleHRuA2FlbQIxMAABHa763Pf-UB0IP7jKvX85vrHIGEj6BIU6VRn-eYwS-KEDoD2VFPrHsVLb-g_aem_fu2tMvmzUA76ESLBrZyoRw Godzina 11.25 lub 2 godzina 8 minuta sesji. Oceńcie to sami.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 09:26Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: JustinTreść komentarza: Po tej wypowiedzi Spyry można stwierdzić, że jak pojedzie do McDonalds to nie musi brać słomki do napoju, wyciągnie ją sobie z butów.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 08:11Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: AlaTreść komentarza: Przesłuchałam sesję z sierpnia, Burmistrz rzeczywiście nazwał mieszkańców "poziomem rynsztoka" pytających o jego wątpliwe postępy w budowie Agory. Prawdziwy "burak" można rzec.Data dodania komentarza: 19.11.2024, 14:07Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: MadziolubTreść komentarza: Widzę, że Szemla już 3 raz przekłada składanie ofert. Czyżby potencjalni wykonawcy ciągle go punktowali ? Taki "fachowiec" ? Tylko od czego ?Data dodania komentarza: 16.11.2024, 14:41Źródło komentarza: NASI INFORMATORZY: TEN PRZETARG MOŻE WYGRAĆ TYLKO JEDNA FIRMA!Autor komentarza: zawiercianinTreść komentarza: Zobaczymy kto wygra przetarg lekko zmodyfikowany Panie Prezesie i Panie Redaktorze Zobaczymy kto ma racjęData dodania komentarza: 12.11.2024, 23:23Źródło komentarza: NASI INFORMATORZY: TEN PRZETARG MOŻE WYGRAĆ TYLKO JEDNA FIRMA!
Reklama
Reklama