Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 22 grudnia 2024 13:43
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

SAMORZĄDY ZAPEWNIAJĄ KOMPUTERY POTRZEBUJĄCYM UCZNIOM

(powiat zawierciański) W połowie marca zamknięte zostały wszystkie szkoły. Od tego czasu lekcje odbywają się zdalnie. Póki co pewne jest to, że szkoły pozostaną zamknięte do 24 maja. Niektórzy podejrzewają, że zdalne nauczanie potrwa już do końca bieżącego roku szkolnego. Do nauczania na odległość uczniowie potrzebują komputerów. Zdarza się, że nie wszyscy uczniowie mają w domu sprzęt, umożliwiający uczestniczenie w e-lekcjach. Ponadto jest wiele domów, w których jest dwoje, troje lub więcej dzieci, przy czym domowych komputerów nie ma aż tylu, by dzieci mogły jednocześnie uczestniczyć w swoich lekcjach. Naprzeciw potrzebom rodziców i uczniów wychodzą niektóre samorządy, które kupują lub wypożyczają laptopy dla uczniów.
Podziel się
Oceń

Jeszcze w marcu w Poręba poinformowała, że tutejszym uczniom szkoły użyczą laptopów. Taką decyzję podjął burmistrz Ryszard Spyra 19 marca, kilka dni po zamknięciu szkół.
– W związku z zagrożeniem epidemicznym, szkoły pozostają zamknięte, a lekcje odbywają się za pośrednictwem komputera i internetu. Problem w tym, że w rodzinach z dwójką, trójką czy większą liczbą dzieci, rzadko zdarza się tak, że każde ma do dyspozycji laptopa na własny użytek. W efekcie dzieci muszą dzielić się jednym komputerem, a co za tym idzie – mogą nie nadążać z nauką. Nie dopuścimy do tego – zapewniał Ryszard Spyra.
Porębskie podstawówki dysponowały ponad 100 laptopami – SP nr 1 74, a SP nr 2 34. Gmina zobowiązała się użyczyć komputerów każdej rodzinie, która zgłosi takie zapotrzebowanie. Rodziców o takiej możliwości informować mieli wychowawcy. Zainteresowani rodzice musieli podpisać umowę użyczenia sprzętu, a dzieci będą mogły korzystać z komputerów na czas zamknięcia szkół.
Jak informuje Urząd Miasta w Porębie, nauczyciele z tutejszych szkół byli już przygotowani do nauczania zdalnego. Od września ubiegłego roku gmina prowadzi w szkołach projekt nauki za pomocą e-podręcznika. - Wszyscy nauczyciele z obu porębskich podstawówek zostali przeszkoleni z prowadzenia lekcji za pośrednictwem komputera. Teraz jest to bardzo pomocne, nie wiadomo przecież kiedy zagrożenie zarażenia się koronawirusem minie i uczniowie wrócą do szkół – podkreśla burmistrz Spyra.
Kolejną gminą, która informowała o komputerach dla uczniów był Ogrodzieniec. Już na początku kwietnia Urząd Miasta i Gminy w Ogrodzieńcu poinformował o zakupie 29 laptopów. Trafią one do potrzebujących uczniów z terenu gminy. Sprzęt został zakupiony w ramach programu „Zdalna szkoła” ze środków unijnych.
Prawie 60 tysięcy złotych pozyskała Gmina Żarnowiec na laptopy dla uczniów. Samorząd pozyskał środki w ramach projektu realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Dzięki pieniądzom gmina zakupiła 25 laptopów dla uczniów ze Szkoły Podstawowej z Chliny i Żarnowca. Sprzęt trafi do uczniów, którzy nie mają w domu komputerów. Obecnie są im one konieczne do zdalnych lekcji. Komputery rozdysponują szkoły. Gdy szkoły zostaną ponownie otwarte, a uczniowie wrócą do tradycyjnych lekcji w szkolnych ławach, laptopy będą pomocą dydaktyczną w szkołach. Grant, który otrzymała Gmina Żarnowiec finansowany jest ze środków unijnych.
Również Zawiercie zakupiło laptopy dla uczniów szkół podstawowych. 34 komputery zakupiono również ze środków unijnych. Każda ze szkół otrzymała po 3 laptopy. SP nr 6 ze względu na to, że jest to placówka z największą liczbą uczniów, otrzymała jeden komputer więcej. Dyrektorzy rozdysponują sprzęt pomiędzy uczniów, którym jest on najbardziej potrzebny. (es)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XyzTreść komentarza: Zawierciański SOR to patologia i piszę to jako mieszkaniec Zawiercia, który miał do czynienia z nikiData dodania komentarza: 20.12.2024, 01:01Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: RealTreść komentarza: Precz z hejtem. Internetowi hejterzy to tchórze. Za maską internetu obrażają. Tylko to potrafią - taka forma dowartościowania się.Data dodania komentarza: 19.12.2024, 20:49Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: Anna KowalskaTreść komentarza: Świetny artykuł! Umowy o dzieło często są mylone z umowami zlecenia, co powoduje wiele niejasności dla freelancerów. Warto wiedzieć, że można wystawiać faktury VAT bez własnej firmy, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Polecam przeczytać więcej na ten temat tutaj: https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/Data dodania komentarza: 16.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracyAutor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: ha_haTreść komentarza: od kilkudziesięciu lat !!! hahaha... Bank Śląski jest u nas od 1991 r a ing od 1996... od kiedy to kilkadziesiąt?Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!
Reklama
Reklama