Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 17:27
Przeczytaj!

Medale Mistrzostw Śląska dla koziegłowian

W dniach 3-4 lipca w Koziegłowach zmagało 314 kolarzy z całego kraju. Reprezentanci miejscowych zdobywali medale Mistrzostw Śląska w kolarstwie szosowym.
Podziel się
Oceń

Klub MGLKS Błękitni Koziegłowy był po raz 32 organizatorem Ogólnopolskiego Wyścigu w kolarstwie szosowym. Tradycyjnie patronat nad imprezą objął Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy. W dniach 3-4 lipca w Koziegłowach działo się sporo. Juniorki i juniorzy młodsi walczyli o eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, juniorki i kobiety w elicie zbierały punkty do klasyfikacji Pucharu Polski. Walczono również o puchary Mistrzostw Śląska. Na starcie stanęło łącznie 314 zawodników i zawodniczek z całej Polski i zawodniczki z Litwy, które wystartowały w kategorii Elita. Pierwszego dnia zawodów (sobota 3 lipca) wszyscy sprawdzili się w jeździe indywidualnej na czas. Wśród młodziczek na dystansie 5 km najlepsza była Marlena Wawrzyniak (LKS Koźminianka). 10 miejsce zajęła Monika Salomon (MGLKS Błękitni Dobrawa Sokpol Koziegłowy). Rywalizację młodzików na tym samym dystansie wygrał Dariusz Wiśniewski (Cyklo Korona Kielce). Na miejscu 23 sklasyfikowano Karola Bubla, a na 30 Jakuba Chłądzyńskiego (obaj MGLKS Błękitni Dobrawa Sokpol Koziegłowy). W przedziale juniorek młodszych na 10 km najszybsza była również reprezentantka Koźminka Łucja Pietrzak. Na pozycji 16 uplasowała się Patrycja Wrzosowska (MGLKS Błękitni Dobrawa Sokpol Koziegłowy). W wyścigu Kobiet Open najlepsze okazały się zawodniczki z Litwy, które zajęły całe podium, najlepsza z Polek Paulina Brzeźna (uczestniczka Olimpiady w Pekinie) zajęła IV pozycję ze stratą 18 sekund.

Wśród juniorów zwyciężył Jakub Foltyn (LKUKS Pszczyna), który pokonał dystans 15 km w czasie 0:20:26:48. Łukasz Nowacki zajął miejsce 8, a Bartosz Pilis był 10 (obaj MGLKS Błękitni Dobrawa Sokpol Koziegłowy).

W rywalizacji o tytuły Mistrzów Śląska reprezentanci miejscowych zajęli następujące lokaty: