Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 22 grudnia 2024 15:28
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PROFILAKTYKA MOŻE ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO

(powiat myszkowski) Myszkowscy policjanci często spotykają się z różnymi grupami mieszkańców, by przypomnieć im o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Są one niezwykle ważne w codziennym życiu. Mundurowi odbywają pogadanki z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Ostatnio odbyło się wiele takich spotkań, między innymi z seniorami w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, czy też w Szkole Podstawowej nr 3.
Podziel się
Oceń

W środę, 18 maja mundurowi spotkali się w myszkowskim MDK z dorosłymi, a odbyło się ono pod nazwą „Bezpieczny senior”. Jak sama nazwa wskazuje, głównym tematem rozmowy były aspekty związane z bezpieczeństwem osób starszych. Niestety, są one znacznie narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Jako przykład wskazać można metodę wyłudzania pieniędzy „na wnuczka”.
Policjanci tłumaczyli co należy robić, aby nie dać się oszukać i nie paść ofiarą przestępstwa. Na co zwracać szczególną uwagę, biorąc udział w różnego rodzaju prezentacjach, czy spotkania organizowanych przez nieuczciwych sprzedawców, oferujących „niezwykłe” produkty za kosmiczną cenę. Mundurowi przytaczali autentyczne przykłady, z którymi mieli do czynienia w swojej pracy.
Mówiono również o włamaniach i kradzieżach oraz nowych przepisach i bezpieczeństwie pieszych na drodze. Znalazł się też czas, by pomówić o rowerzystach i obowiązujących ich przepisach.
O ZAGROŻENIACH W SIECI
Zajęcia profilaktyczne prowadzone są również w wielu szkołach na terenie powiatu, zarówno podstawowych, jak i średnich. Jedno z takich spotkań w Szkole Podstawowej nr 3 w Myszkowie poprowadził sierżant Mateusz Baran. Z młodzieżą rozmawiano o bezpieczeństwie w internecie, który towarzyszy dzieciom na co dzień już od najmłodszych lat.
- Mundurowy tłumaczył, że internet to nie tylko informacje czy darmowe pliki, ale również wiele niezgodnych z prawem zachować i danych. Podczas lekcji uczniowie dzielili się własnymi spostrzeżeniami i pytali też jak należy zachować się, kiedy w sieci próbuje z nimi nawiązać znajomość ktoś, kogo intencje mogą być podejrzane – przekazuje myszkowska Policja.
Jak radził młodzieży policjant, wszystkimi spostrzeżeniami dotyczącymi zagrożeń internetowych należy dzielić się z rodzicami, nauczycielami, czy pedagogiem szkolnym. Nikomu obcemu nie wolno pod żadnym pozorem podawać swojego adresu, numeru telefonu lub innych istotnych danych, których przestępca może użyć, by dostać się na konto bankowe lub skrzynkę mailową. (es) Foto: KPP Myszków



Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XyzTreść komentarza: Zawierciański SOR to patologia i piszę to jako mieszkaniec Zawiercia, który miał do czynienia z nikiData dodania komentarza: 20.12.2024, 01:01Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: RealTreść komentarza: Precz z hejtem. Internetowi hejterzy to tchórze. Za maską internetu obrażają. Tylko to potrafią - taka forma dowartościowania się.Data dodania komentarza: 19.12.2024, 20:49Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: Anna KowalskaTreść komentarza: Świetny artykuł! Umowy o dzieło często są mylone z umowami zlecenia, co powoduje wiele niejasności dla freelancerów. Warto wiedzieć, że można wystawiać faktury VAT bez własnej firmy, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Polecam przeczytać więcej na ten temat tutaj: https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/Data dodania komentarza: 16.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracyAutor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: ha_haTreść komentarza: od kilkudziesięciu lat !!! hahaha... Bank Śląski jest u nas od 1991 r a ing od 1996... od kiedy to kilkadziesiąt?Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!
Reklama
Reklama