Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 19:19
Przeczytaj!

Siedem bramek w Szczekocinach

Sparta Szczekociny – Olimpia Huta Stara – 4:3 (2:2)   Od zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon Sparta Szczekociny. Po dwóch bramkach Raka oraz trafieniach Malusa i Kawałka pokonała przed własną publicznością Olimpię Hutę Starą. Kolejnym rywalem podopiecznych Mariusza Domagalskiego będzie Mała Panew Cynków.
Podziel się
Oceń

Sparta Szczekociny – Olimpia Huta Stara – 4:3 (2:2)

W miniony weekend rozegrana została pierwsza kolejka w klasie A. Aż siedem bramek padło w minioną sobotę (14 sierpnia) w Szczekocinach. Sparta w meczu inauguracyjnym podejmowała wymagającego rywala Olimpię Huta Stara. Gospodarze stracili bramkę w 13 minucie, ale szybko wyrównali. 10 minut później Mariusz Malus zagrał do Łukasza Raka, a ten wpakował futbolówkę do siatki. Wszystko zaczęło się od początku. Sparta poszła za ciosem. W 26 minucie asystę zanotował Łukasz Rolka, a na listę strzelców wpisał się Karol Kawałek. Miejscowi nie zdołali jednak utrzymać korzystnego wyniku do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron więcej z gry miała Olimpia. Za niewykorzystane sytuacje mógł ją skarcić Dawid Wilk, jednak nie wykorzystał okazji sam na sam z golkiperem. Od 68 minuty przyjezdni musieli grać w osłabieniu. Arbiter wyrzucił z boiska Szymona Słowikowskiego, znanego sympatykom Sparty również z występów w Częstochówce. Zaraz potem Malus dał prowadzenie swojej ekipie. Na 4:2 podwyższył Łukasz Rak i gospodarze widzieli już pierwszy komplet punktów na swoim koncie. Olimpia zmniejszyła rozmiary porażki w doliczonym czasie gry.

Sparta Szczekociny: Mateusz Wasik - Łukasz Winiarski, Mateusz Kolacha, Tomasz Boryń, Karol Kawałek, Dawid Seweryn, Łukasz Rolek, Łukasz Rak, Mariusz Malus, Łukasz Boryń (66 min Marcin Caban), Dawid Wilk.

Mała Panew Cynków zremisowała przed własną publicznością z Sokołem Olsztyn. Słabo wypadł spadkowicz z Niegowy. Ekipa Jana Gromady nie sprostała na własnym boisku Sparcie Siedlec Duży.

- Siedlec to zespół bardzo dobry, uważam, że na miejsce w górnej części tabeli ligi okręgowej. My graliśmy całkiem nowym zespołem i to jeszcze nie w optymalnym ustawieniu. Pierwszą bramkę straciliśmy po błędzie sędziego. Wszyscy myśleli, że będzie aut dla nas, a liniowy pokazał w drugą stronę. Goście szybko wznowili i napastnik wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem. Honorowego gola zdobył dla nas Michał Piłka, który popisał się kapitalnym uderzeniem z 20 metrów. Z gry nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. W naszym składzie zabrakło trzech podstawowych zawodników Rembaka, Nowińskiego i Świtały. Budujemy drużynę od początku. W przerwie przed sezonem odeszło 12 chłopców, a zostało zaledwie sześciu – skomentował trener Jury Niegowa Jan Gromada.

Jura Niegowa: Więzik – A. Lampa, Haręza (65 min Stala), Jędrycha, Hocaś, Dorobisz (70 min Gradek), Piłka, Haładus, R. Frączek (85 min K. Frączek), Jawura, Kozioł (75 min Jakubczak).

Rezerwiści MKS-u Myszków zremisowali na wyjeździe z Alkasem Alaksandria. Pierwszym liderem w tym sezonie został Piast Przyrów, który wygrał wysoko na własnym boisku z Lelovią Lelów.