Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 11 stycznia 2025 12:52
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

W KIEŁKOWICACH ŚWIĘTOWALI

(Kiełkowice, gm. Ogrodzieniec) W weekend (21 i 22 sierpnia) już po raz trzeci odbyło się Święto Kiełkowic. Dodatkową atrakcję stanowiło także organizowane po raz pierwszy Powiatowe Święto Młodzieży, które cieszyło się sporym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Kiełkowic, ale całego powiatu.
Podziel się
Oceń

(Kiełkowice, gm. Ogrodzieniec) W weekend (21 i 22 sierpnia) już po raz trzeci odbyło się Święto Kiełkowic. Dodatkową atrakcję stanowiło także organizowane po raz pierwszy Powiatowe Święto Młodzieży, które cieszyło się sporym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Kiełkowic, ale całego powiatu.

 

Święto Kiełkowic zainaugurowała swoim występem grupa Mażoretek działająca przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Ogrodzieńcu. Wzorem lat ubiegłych odbył się także Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich o „Gorczek Główny” i „Gorczki Poboczne”, których sponsorem był Zygmunt Wilk Przewodniczący Komisji ds. Rozwoju Samorządów, Przedsiębiorczości i Promocji Regionu przy Sejmiku Województwa Śląskiego. W tym roku „Gorczek Główny” przypadł Zofii i Pawłowi Skórom za ciężką pracę na rzecz „krzewienia dziedzictwa kulturowego Ziemi Jurajskiej”. „Gorczki Poboczne” natomiast otrzymały Zespoły KGW z Karlina (gm. Zawiercie) i KGW z Ryczowa (gm. Ogrodzieniec). Po raz trzeci odbył się również tradycyjny Marszobieg Jurajski o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego, w którym zwyciężył Sebastian Szlachta z Kiełkowic. Największe zainteresowanie zgromadzonej publiczności wzbudził jednak pokaz gaśniczy przygotowany przez kiełkowicką Ochotniczą Straż Pożarną.

 

POWIATOWE ŚWIĘTO MŁODZIEŻY

- Inicjatywa stworzenia święta młodzieży pojawiła się podczas spotkania Zarządu Powiatowego Związku Młodzieży Wiejskiej. Pierwsza część niedzielnego, Powiatowego Święta Młodzieży miała iście duchowy wymiar. Podczas mszy świętej w intencji młodzieży oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalno-instrumentalny Liberi Deus z Poręby. Kontynuacją tego koncertu był występ zespołu wokalnego Effatha, działającego przy Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin w Pilicy – mówi prezes ZP ZMW Paweł Skóra.

 

Nie zabrakło także konkursów dla dzieci. W konkursie „Bezpieczne wakacje na wsi-powrót do szkoły” wzięło 40 dzieci od 3-ego do 14-ego roku życia. Wszystkie maluchy w nagrodę otrzymały m.in. kaski, ochraniacze rowerowe, markowe plecaki, piórniki z wyposażeniem, odblaski oraz książki promujące zasady BHP na wsi. Podczas „święta młodych” czas umilały: Kapela Jurajska oraz zespół KGW z Kidowa (gm. Pilica). Nie zabrakło także smakołyków przygotowanych przez kiełkowickie gospodynie. Jak co roku przygotowały pyszne ciasta, lokalne trunki i bigos.

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Polska Lokalna”, Rada Sołecka Kiełkowic Związek Młodzieży Wiejskiej Powiatu Zawierciańskiego oraz OSP Kiełkowice, składają serdeczne podziękowania dla Tomasza Urbana przedstawiciela Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach oraz Łukasza Dudy przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Katowicach za zaangażowanie w szerzenie zasad bezpieczeństwa na terenie zawierciańskich wsi oraz owocną współpracę, która miejmy nadzieję przełoży się wkrótce na zmniejszenie się, jak do tej pory wysokiej wypadkowości w gospodarstwach powiatu zawierciańskiego. (JB)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: emerytTreść komentarza: Śmieci, woda i jeszcze dobijcie człowieka podatkiem !Humanitarna władza wprowadza ulgi ! Nie w Porębie !Jeden ma tysiące pensji a drugi chudą ręcinę i płacą tak samo to MORALNE ? Czym dla burmistrza jest 40zł a dla rencisty .Syty głodnego nie zrozumie !!!!!!!1 i co gorsze nie pomoże.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 23:51Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: AlojzTreść komentarza: Moja ciotka która tam mieszkała opowiadała że Niemcy lezeli na polach zabici i było ich więcej jak 19, część trupów zakopali głeboko w lesie żeby w odwecie nie spalono wsiData dodania komentarza: 3.01.2025, 16:22Źródło komentarza: Akcja partyzantów w Podlesicach w 1944 rokuAutor komentarza: koloTreść komentarza: ależ naiwność...Data dodania komentarza: 3.01.2025, 13:49Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘAutor komentarza: podpisTreść komentarza: dobra, skończ już lobbysto elementalu, dostaliście zgodę, wybudowaliście zakład, działa. I bez tego ''trzepiecie'' miliardy przychodów rocznie i jeszcze płaczecie, gdy pojawiają się prośby o zmniejszenie uciążliwości dla okolicy. Dla was to byłby niewielki koszt aby coś zmienić, ale musicie się stawiać bo przecież ''Dajecie miejsca pracy i podatki'' więc wam wszystko wolno? Przydałoby się z waszej strony mniej zadufania i więcej współpracy! Stać wasData dodania komentarza: 3.01.2025, 11:03Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘAutor komentarza: Konsultacje , konsultacje baju baju.Treść komentarza: Z tymi konsultacjami społecznymi to będzie jak np. ze Strzępiarką na terenie CMC w Zawierciu. Jak uruchamiano około 20 lat temu to miała pracować tylko do godziny 16 żeby ludzie jako tako mieli trochę spokoju. Teraz od dobrych ok.10 lat już pracuje do godziny 22 a sortownie całą dobę. Od Wart po ulicę Łośnicką jaka jest odległość od zabudowań ? Jest tam chociaż JEDEN ekran akustyczny ?Data dodania komentarza: 3.01.2025, 08:58Źródło komentarza: ELEMENTAL CHCE WYBUDOWAĆ WIATRAKI W MRZYGŁODZIE. FIRMA ŻĄDA ZGODY RADNYCH DO KOŃCA GRUDNIAAutor komentarza: olaTreść komentarza: nareszcie nie będzie takiego zanieczyszczeniaData dodania komentarza: 31.12.2024, 10:43Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘ
Reklama
Reklama