Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 10 stycznia 2025 22:53
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Produkuje piankę, więc… ulica Piankowa?

Radni Myszkowa zdecydowali 28 maja, że działka 2561 będącą obecnie drogą wewnętrzną łączącą ulice Jaśminową z Lotniczą będzie miał nazwę ulicy Piankowej. Radny Tadeusz Bartnik spytał przed głosowaniem nad nadaniem nazwy nowej ulicy: kto wymyśla te nazwy? Nie powiedział czy krytycznie myśli właśnie o proponowanej „Piankowej” i jak mu się ewentualnie kojarzy. Za nową nazwą, jak się dowiadujemy, ma stać inwestor osiedla domów, firma Pureko.
Podziel się
Oceń

W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że taką nazwę ulicy zaproponował wnioskodawca za zgodą właściciela terenu, którym jest  Powiat Myszkowski. Burmistrz W. Żak wyjaśnił, że przy tej ulicy producent pianki prowadzi inwestycję, który właśnie taką nazwę zaproponował. Producent pianki, czyli firma PUREKO zakład produkcyjny widoczny z ulicy Pułaskiego na tzw. Polach Będuskich zakład ma przy Inwestycyjnej 18. Przy działce 2561 firma buduje osiedle bloków. 


Pureko jest faktycznie producentem pianek PUR, choć nam nazwa firmy kojarzy się raczej palcami, niż piankami. Urwanymi palcami. Do wypadku w którym pani Ewelina z Myszkowa straciła 9 palców doszło 22 X 2022 roku. Prokuratura postawiła w tej sprawie zarzuty karne brygadziście Erykowi S. i kierownikowi zmiany Pawłowi D. Sprawa trafiła w XII 2023 do Sądu w Myszkowie. Choć już z opisu aktu oskarżenia łatwo zauważyć, że w Pureko celowo blokowano zabezpieczenia, aby produkcja szła szybciej i nie było przestojów, zarzuty karne postawiono tylko pracownikom bezpośrednio nadzorującym produkcję. Zarzutów nie usłyszał  nikt z zarządu fabryki. Za to firma wypłaciła -jak nam mówiła poszkodowana- wypłaciła jej okrągły milion złotych rekompensaty. Niewiele, patrząc na to, że młoda kobieta mająca przed sobą około 25 lat pracy zawodowej, utraciła całkowicie władzę w dłoniach i możliwość normalnego życia. 1 mln na 25 lat to tylko…. 3333 zł miesięcznie. 
W styczniu 2024 przed Sądem Rejonowym w Myszkowie ruszył proces karny brygadzisty i kierownika zmiany,  oskarżonych do dopuszczenie pracownicy na maszynach z niesprawnymi zabezpieczeniami. I to też dziwny proces. W marciu odbyła się jedna rozprawa po mediacji, na którą sędzia Marek Zachariasz skierował poszkodowaną i oskarżonych. 10 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się kolejna rozprawa i być może to już koniec procesu. Co jest dziwnego w tym procesie? Obrońcą oskarżonych jest prawnik, który wcześniej w rozmowach z firmą Pureko, nad warunkami i wysokością odszkodowania negocjował rzekomo w imieniu pani Eweliny warunki jej odszkodowania. Choć był opłacany przez Pureko. Niskie w naszej ocenie odszkodowanie obwarowane mnóstwem zabezpieczeń umowy jakie -o czym mówiła nam Ewelina- dają podstawy do spekulacji, czyje interesy prawnik reprezentował bardziej. Naszym zdaniem dbał o Pureko.  W styczniu, gdy ruszył proces, a sędzia Marek Zachariasz skierował strony do mediacji wyglądało to z kolei tak, jakby obrońca oskarżonych czuł się też pełnomocnikiem poszkodowanej kobiety. 
Piankowa. A może „Ulica wiązów”?
Firma Pureko choć produkuje piankę, to kojarzy się raczej z tym koszmarnym wypadkiem. Nie tylko nam, bo po wpisaniu w wyszukiwarkę Google nazwy firmy, już na trzeciej pozycji wyskakuje nasz artykuł:  „Wypadek w Pureko. Oskarżeni brygadzista i kierownik" z lutego 2024.” Gdy wpiszemy „wypadek w Pureko” teksty z gazetamyszkowska.pl i kurierzawiercianski.pl zajmują już niekwestionowanie kilka kolejnych pozycji zaczynając od pierwszej.
Uliczka dojazdowa na osiedlu które buduje firma Pureko będzie miała nazwę Piankowa, zdecydowali radni. Inwestor chce zapewne, aby nazwa ulicy przyszłym mieszkańcom kojarzyła się z pianą PUR. A jak producent przerzuci się na prezerwatywy? Pianka może też się różnie kojarzyć. Gdyby nas zapytano o propozycję to firma Pureko najbardziej kojarzy nam się ze wspomnianym wypadkiem, więc idealna nazwa dla ulicy to Ulica Wiązów. Od Koszmaru z Ulicy Wiązów, filmu w reżyserii Wesa Cravena z 1984r. Albo sam Ulica Freddego Krugera. Potrafił nie tylko palce obciąć, ale i i kompletnie posiekać. 

o wypadku pisaliśmy:


 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: emerytTreść komentarza: Śmieci, woda i jeszcze dobijcie człowieka podatkiem !Humanitarna władza wprowadza ulgi ! Nie w Porębie !Jeden ma tysiące pensji a drugi chudą ręcinę i płacą tak samo to MORALNE ? Czym dla burmistrza jest 40zł a dla rencisty .Syty głodnego nie zrozumie !!!!!!!1 i co gorsze nie pomoże.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 23:51Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: AlojzTreść komentarza: Moja ciotka która tam mieszkała opowiadała że Niemcy lezeli na polach zabici i było ich więcej jak 19, część trupów zakopali głeboko w lesie żeby w odwecie nie spalono wsiData dodania komentarza: 3.01.2025, 16:22Źródło komentarza: Akcja partyzantów w Podlesicach w 1944 rokuAutor komentarza: koloTreść komentarza: ależ naiwność...Data dodania komentarza: 3.01.2025, 13:49Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘAutor komentarza: podpisTreść komentarza: dobra, skończ już lobbysto elementalu, dostaliście zgodę, wybudowaliście zakład, działa. I bez tego ''trzepiecie'' miliardy przychodów rocznie i jeszcze płaczecie, gdy pojawiają się prośby o zmniejszenie uciążliwości dla okolicy. Dla was to byłby niewielki koszt aby coś zmienić, ale musicie się stawiać bo przecież ''Dajecie miejsca pracy i podatki'' więc wam wszystko wolno? Przydałoby się z waszej strony mniej zadufania i więcej współpracy! Stać wasData dodania komentarza: 3.01.2025, 11:03Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘAutor komentarza: Konsultacje , konsultacje baju baju.Treść komentarza: Z tymi konsultacjami społecznymi to będzie jak np. ze Strzępiarką na terenie CMC w Zawierciu. Jak uruchamiano około 20 lat temu to miała pracować tylko do godziny 16 żeby ludzie jako tako mieli trochę spokoju. Teraz od dobrych ok.10 lat już pracuje do godziny 22 a sortownie całą dobę. Od Wart po ulicę Łośnicką jaka jest odległość od zabudowań ? Jest tam chociaż JEDEN ekran akustyczny ?Data dodania komentarza: 3.01.2025, 08:58Źródło komentarza: ELEMENTAL CHCE WYBUDOWAĆ WIATRAKI W MRZYGŁODZIE. FIRMA ŻĄDA ZGODY RADNYCH DO KOŃCA GRUDNIAAutor komentarza: olaTreść komentarza: nareszcie nie będzie takiego zanieczyszczeniaData dodania komentarza: 31.12.2024, 10:43Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘ
Reklama
Reklama