Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 28 listopada 2024 11:35
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

PIOTROWSKI ZA KNOPA

(powiat zawierciański) Wicestarosta Zawierciański Konrad Knop 31 marca został odwołany ze stanowiska. (Szerzej o sprawie pisaliśmy w 12 numerze Kuriera Zawierciańskiego, w artykule pt. „Wicestarosta z wyrokiem nadal na stanowisku”). Na jego miejsce w tym samym dniu wybrano Bogusława Piotrowskiego z Platformy Obywatelskiej - byłego dyrektora Zespołu Szkół w Łazach.
Podziel się
Oceń

(powiat zawierciański) Wicestarosta Zawierciański Konrad Knop 31 marca został odwołany ze stanowiska. (Szerzej o sprawie pisaliśmy w 12 numerze Kuriera Zawierciańskiego, w artykule pt. „Wicestarosta z wyrokiem nadal na stanowisku”). Na jego miejsce w tym samym dniu wybrano Bogusława Piotrowskiego z Platformy Obywatelskiej - byłego dyrektora Zespołu Szkół w Łazach.

 

Przypomnijmy. Konrad Knop został skazany za nie zamieszczenie w wydawanej przez siebie prasie stopki redakcyjnej, co jest równoznaczne ze złamaniem art. 49 prawa prasowego.

 

 - W oskarżeniu publicznym Sąd Rejonowy w Zawierciu w pierwszej instancji orzekł odnośnie 3 czynów Konrada Knopa. 25 stycznia 2012 r. wydał on w Łazach 1 nr „Faktów z Zawiercia i okolic”, łamiąc 49 art. prawa prasowego. Taki sam zarzut dotyczył czynu z 29 marca 2012 r. i 17 grudnia 2012 r. Sąd przyjął tym samym ciąg przestępstw – mówił nam Bogusław Zając rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie.

 

Zdaniem sądu popełniony czyn był umyślny, za co wymierzono grzywnę 50 stawek po 10zł. Przed Sądem Okręgowym w Częstochowie toczyło się postępowanie odwoławcze w tej sprawie. 11 grudnia 2015 roku zapadł wyrok.

 

Z art. 6 ust. 2 pkt.2 ustawy o pracownikach samorządowych wynika, że pracownikiem samorządowym może być osoba, która nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub publiczne przestępstwo skarbowe. Choć przełożony Knopa posiadał informację o wydanym orzeczeniu, stwierdził, że podana została w nim inna data urodzenia, w związku z czym, nie ma on pewności czy wyrok dotyczy wicestarosty. O skandalicznym podejściu do tematu i „przeciąganiu” sprawy poinformowany został wojewoda. Z Urzędu Wojewódzkiego usłyszeliśmy wówczas zapewnienie, że starosta zostanie wezwany do odwołania Knopa, a w przypadku braku działania, wojewoda wyda zarządzenie zastępcze w tym przedmiocie.

 

- Sąd Okręgowy w Częstochowie poinformował dnia 3 marca br., że Konrad Knop jest skazany prawomocnym wyrokiem. W samym wyroku podana jest jednak inna data urodzenia, w związku z powyższym nie można jednoznacznie orzec, czy wyrok dotyczy Wicestarosty Zawierciańskiego. Stosowne kroki w tej sprawie będą mogły zostać podjęte dopiero wtedy, kiedy otrzymamy prawomocny i niebudzący wątpliwości wyrok sądu –odpowiedział nam starosta Krzysztof Wrona.

 

Taki wyrok do Starostwa zapewne wpłynął, ponieważ w porządku obrad Rady Powiatu, która odbyła się 31 marca, znalazł się punkt dotyczący odwołania Konrada Knopa z pełnionej funkcji. Za odwołaniem głosowało: 21 radnych, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Chwilę później dokonano wyboru nowego wicestarosty. Do objęcia tego stanowiska starosta Krzysztof Wrona nominował tylko jednego kandydata: Bogusława Piotrowskiego – jednego z założycieli Platformy Obywatelskiej w Zawierciu, byłego dyrektora Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach. W głosowaniu tajnym kandydaturę poparło 18 radnych, 4 wstrzymało się od głosu.

 

- Po 14 latach wracam do samorządu. Mam zamiar pracować dla dobra powiatu zawierciańskiego, wykorzystując zdobyte doświadczenie zawodowe, jako nauczyciel, dyrektor szkoły, a ostatnio Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego – powiedział nam tuż po objęciu stanowiska nowy wicestarosta Bogusław Piotrowski.

 

Justyna Banach-Jasiewicz

 

 


PIOTROWSKI ZA KNOPA

PIOTROWSKI ZA KNOPA


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: ha_haTreść komentarza: od kilkudziesięciu lat !!! hahaha... Bank Śląski jest u nas od 1991 r a ing od 1996... od kiedy to kilkadziesiąt?Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Pytający mieszkańcy to rynsztok ? Kim jest ten gość ?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 08:24Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: Zdzichu z PKSTreść komentarza: Klatka schodowa i winda w szpitalu za milionów🫢To może pan Jorg poszuka jeszcze lekarzy. Myszy plotkują, że zaden lekarz dyzurujacy na OIOM nie zgodzi się na dyzury w Zawierciu nawet za podwójną ustawkę. Ciekawe dlaczego? 🤦Data dodania komentarza: 22.11.2024, 00:21Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: AntoninaTreść komentarza: Link do sierpniowej sesji z podsumowaniem przez Burmistrza Spyrę osób pytających i komentujących "porębską fuszerkę": https://esesja.tv/transmisja/56596/iii-sesja-rady-miasta-poreba-w-dniu-poniedzialek-26-sierpnia-2024.htm?fbclid=IwY2xjawGqe_hleHRuA2FlbQIxMAABHa763Pf-UB0IP7jKvX85vrHIGEj6BIU6VRn-eYwS-KEDoD2VFPrHsVLb-g_aem_fu2tMvmzUA76ESLBrZyoRw Godzina 11.25 lub 2 godzina 8 minuta sesji. Oceńcie to sami.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 09:26Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzienia
Reklama
Reklama