Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 23 grudnia 2024 01:48
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Sędzia Wydziału Rodzinnego zatrzymana po użyciu alkoholu

(Zawiercie) W środę 9 grudnia w godzinach wieczornych policja z Zawiercia otrzymała telefonicznie zgłoszenie, że kierująca Suzuki SX4 Cross poruszającym się po mieście, może być pod wpływem alkoholu. Samochód miał jechać „wężykiem”. Policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania samochodu we wskazanym rejonie. Trochę to trwało, ale udało się. Na jednej z ulic znaleźli zaparkowany poszukiwany pojazd na poboczu. W środku kierowca, kobieta lat 50 jak się okazało Sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie Agnieszka P.-S. Badanie alkomatem wykazało zawartość 0,25 promila alkoholu we krwi. Ze względu na fakt, że osoba poddana badaniu jest sędzią, na miejsce przybył dyżurny prokurator.
5 marca 2018 samochód sędzi SR Myszków przez kilka godzin był zaparkowany na miejscu dla niepełnosprawnych
Podziel się
Oceń

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prok. Tomasz Ozimek: -Prokurator dyżurny Prokuratury Rejonowej w Zawierciu pojawił się na miejscu, ze względu na funkcję osoby, wobec której prowadzone były czynności. Badanie alkomatem wykonane przez policję wykazało stężenie alkoholu 0,12 mg liczyli 0,25 promila. Kolejne badanie wykazało stężenie malejące. Przybyły na miejsce prokurator zdecydował dodatkowo o pobraniu krwi do badania od kierującej, zlecił również wykonanie szeregu innych czynności. Została przesłuchana kobieta, która powiadomiła policję o swoich podejrzeniach, co do stanu trzeźwości kierującej, przesłuchano policjantów prowadzących czynności. Prokuratura poleciła również przejrzenie i zabezpieczenie monitoringu, który może potwierdzić w jaki sposób poruszała się samochodem pani sędzia, czy w zachowaniu kierującej, sposobie jazdy,  było coś podejrzanego.
Rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie sędzia Dominik Bogacz: -O zdarzeniu został natychmiast przez Prokuraturę poinformowany Prezes Sądu Okręgowego w Częstochowie. Badanie alkomatem wykazało u pani sędzi zawartość 0,12 mg alkoholu z tendencją malejącą. Pobrana została od niej również krew do badania. Policja w tej sprawie prowadzi postępowanie w sprawie o wykroczenie, nie wyklucza to również odpowiedzialności dyscyplinarnej pani sędzi. Ponieważ nie doszło do przestępstwa, brak było podstaw do odsunięcia pani sędzi od czynności orzeczniczych.

Co grozi sędziemu za popełnienie wykroczenia? 
Zatrzymana w Zawierciu Sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie orzeka w Wydziale Rodzinnym. Decyduje np. komu dziecko zabrać, kiedy zwrócić. Gazeta Myszkowska i Kurier Zawierciański miały okazję opisywać na swoich łamach kilkanaście różnych historii, w których orzekała właśnie ta sędzia, gdy proszono nas o interwencję. Nie będziemy teraz przytaczać tych historii, to kilkanaście artykułów od 2016 roku dostępnych  na naszych portalach.
Sędzia, zgodnie z ustawą o ustroju sądów powszechnych, za wykroczenia odpowiada dyscyplinarnie, choć ma możliwość przyjąć mandat lub grzywnę. Finału alkoholowej historii sędzi Wydziału Rodzinnego nie możemy przewidzieć, ale wiemy za to, jak skończyły się inne, gdy zarzucano jej działania niezgodne z godnością sędziego, czy pospolite wykroczenia jak np. parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych. Po raz pierwszy kłopoty dyscyplinarne sędzia Agnieszka P.-S. miała  już 2015 roku. Wtedy Sąd Dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach uznał ją winną przewinienia dyscyplinarnego. Ta się odwoływała.  Sprawę ostatecznie Sąd Najwyższy umorzył, z powodu przedawnienia. W 2018, gdy nie przyjęła mandatu za parkowanie w miejscu dla niepełnosprawnych w Myszkowie, w pobliżu sądu, gdzie pracuje, sprawa trafiła do Z-cy Rzecznika Dyscyplinarnego  przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie. Też pani sędzi nic się nie stało, a powodów takiego zakończenia sprawy Z-ca Rzecznika nie ujawnił. 

Raz pani sędzia przyjęła mandat!
Za to samo przewinienie, parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych, tym razem w Częstochowie (została powołana Komisarzem Wyborczym). Jeden z naszych Czytelników rozpoznał jej samochód, zrobił zdjęcia, filmy. Była jeszcze nowsza sprawa, gdy do Z-cy Rzecznika Dyscyplinarnego trafił wniosek o zbadanie, czy działanie sędzi nie stanowi wykroczenia dyscyplinarnego. Chodziło o wpisy sędzi na portalu społecznościowym, gdy nazywa ludzi związanych z opozycją „bydłem”. Z-ca Rzecznika Dyscyplinarnego i w tej sprawie uznała, że brak podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego.  

Na zdjęciu: w Częstochowie sędzia lubiła parkować na miejscu dla niepełnosprawnych przy oddziale KRUS. Za to wykroczenie, po zgłoszeniu sprawy na Policję przez naszą redakcję,  przyjęła mandat karny.


Przez jakiś czas z Wydziału Rodzinnego SR Myszków sędzia została delegowana do orzekania w sekcji rozwodowej Sądu Okręgowego w Częstochowie, ale nie zagrzała tam długo miejsca. Do Sądu Okręgowego trafiła 1 marca 2019, choć negatywną opinię, co do jej kompetencji orzekania w  wydziale rozwodowym wydało  Kolegium sędziów Sądu Okręgowego w Częstochowie. Na wolne miejsce zgłosiło się 8 sędziów zainteresowanych orzekaniem w wydziale rozwodowym. Nasza bohaterka była jedynym sędzią z opinią negatywną środowiska sędziów. Ale Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wybrał właśnie ją. 
Nie wiemy, czy za jazdę po użyciu alkoholu panią sędzię spotka jakakolwiek odpowiedzialność dyscyplinarna. Żadne z wcześniejszych, dotyczących ją postępowań po 2016 roku nie zakończyło się wnioskiem o ukaranie. Jazda, choć tylko „po użyciu alkoholu”, jak wskazuje wynik badania (0,25promila,  nie wiemy jaki był jego poziom w chwili, gdy kobieta obserwująca jej zachowanie zawiadomiła policję) to jednak kompletna kompromitacja sędzi, która, przypomnijmy: 2 razy musiała dmuchać w balonik, poddać się pobraniu krwi na zawartość alkoholu. 

wyjaśnienie:  SX4 Cross nie Swift!

Nie wiemy jak to się stało, ale na wstępie tekstu który wcześniej ukazał się w wersji papierowej napisaliśmy, że kobieta kierowała samochodem Suzuki Swift, choć na zdjęciach archiwalnych zamieszonych do tekstu widać, że samochód jaki wcześniej, gdy była przyłapywana na parkowaniu na kopercie dla niepełnosprawnych, sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie, Wydziału Rodzinnego jeździ bordowym Suzuki SX4. Co prawda nie model samochodu jakim jechała sędzia, tylko powód jej poszukiwania i zatrzymania przez policję jest istotny. Ale z rzetelności dziennikarskiej poprawiamy tę pomyłkę: samochód w jakim sędzia została zastana przez policjantów z zawierciańskiej drogówki, to Suzuki SX 4 Cross. Ponownie  bordowy. 
 


Napisz komentarz

Komentarze

mieszkaniec 30.12.2020 09:05
Kompromitacja Pani Agnieszko. Ktoś zrobił piękną ustawkę, może konkurent do SO a może zdenerwowany klient sądowy. Ciekawe, czy w innym przypadku policja też by szukała potencjalnego pijanego kierowcy po mieście i przeglądała monitoring? Pani Agnieszka zaszła za skórę wielu osobom. Skrzywdziła wiele rodzin i dzieci zarówno w Myszkowie jak i w Częstochowie. Warto poczytać w internecie albo jeszcze lepiej porozmawiać ze skrzywdzonymi. Włosy na głowie stają co ta Pani robiła w ostatnich latach. Całkowity brak profesjonalizmu na sali sądowej, lekceważenie stron, dowodów, aroganckie zachowanie, brak przygotowania, brak znajomości akt sprawy, ale również przepisów i procedur sądowych. Negatywne oceny wizytatorów i kolegów z pracy. Pani Agnieszka jest zatem idealnym kandydatem na sędziego "dobrej" zmiany: - trudna sytuacja rodzinna i potrzeby materialne pani Agnieszki, - mierne efekty w pracy, - skandaliczne zachowanie jak na sędziego na sali sądowej jak i poza salą wykluczające z dalszej kariery zawodowej. Wszystko to daje bezkres możliwości co do szantażowania Pani Agnieszki przez jej zleceniodawców w zamian za karierę i pieniądze.

Adam 29.12.2020 15:32
aaa

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XyzTreść komentarza: Zawierciański SOR to patologia i piszę to jako mieszkaniec Zawiercia, który miał do czynienia z nikiData dodania komentarza: 20.12.2024, 01:01Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: RealTreść komentarza: Precz z hejtem. Internetowi hejterzy to tchórze. Za maską internetu obrażają. Tylko to potrafią - taka forma dowartościowania się.Data dodania komentarza: 19.12.2024, 20:49Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: Anna KowalskaTreść komentarza: Świetny artykuł! Umowy o dzieło często są mylone z umowami zlecenia, co powoduje wiele niejasności dla freelancerów. Warto wiedzieć, że można wystawiać faktury VAT bez własnej firmy, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Polecam przeczytać więcej na ten temat tutaj: https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/Data dodania komentarza: 16.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracyAutor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: ha_haTreść komentarza: od kilkudziesięciu lat !!! hahaha... Bank Śląski jest u nas od 1991 r a ing od 1996... od kiedy to kilkadziesiąt?Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!
Reklama
Reklama