Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 28 listopada 2024 06:55
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

POLICYJNA KAMPANIA O INTERNETOWYCH NIEBEZPIECZEŃSTWACH

Śląska Policja prowadziła kampanię społeczną, która ma zwrócić uwagę na uzależnienie się od życia on-line. Internet stał się stałym elementem naszej codzienności – służy nam do kontaktów ze znajomymi, rozrywki, nauki, czy też zakupów. Pomimo powszechności Internetu, może on wciąż stanowić realne zagrożenie. Wiąże się z cyberprzestępczością, jak również uzależnieniem od wirtualnego świata.
Podziel się
Oceń

Najaktywniejszą grupą korzystającą z Internetu jest młodzież. W ostatnich miesiącach wielu z nas korzysta z sieci znacznie więcej, niż wcześniej. Zdalna praca, zdalne nauczanie, zamknięcie w domach powoduje, że dużo czasu spędzamy w Internecie. Wiąże się on z takimi niebezpieczeństwami jak cyberprzestępczość i uzależnienie.
- Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej zainicjował kampanię pn.: „Wylogowani”, która przestrzega przed zagrożeniami ze strony złej higieny użytkowania internetu, w tym portali społecznościowych, a także konsekwencji związanych z jego złym wykorzystaniem – informuje Śląska Policja.
Kampania „Wylogowani” skupia się na prawnych aspektach korzystania z sieci. Ale mowa w niej nie tylko o przepisach. Porusza też problem osamotnienia, izolacji, zmęczenia, gorszych relacji z bliskimi i porzucenie dotychczasowych zainteresowań – to możliwe efekty nadużywania komputera i telefonu.
Nad kampanią współpracowali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Pszczynie. 
Nakręcono film profilaktyczny i przygotowano materiały informacyjne. W najbliższych miesiącach organizowane mają być spotkania i szkolenia z młodzieżą. 
(es) Grafika: Śląska Policja


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: ha_haTreść komentarza: od kilkudziesięciu lat !!! hahaha... Bank Śląski jest u nas od 1991 r a ing od 1996... od kiedy to kilkadziesiąt?Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Pytający mieszkańcy to rynsztok ? Kim jest ten gość ?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 08:24Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: Zdzichu z PKSTreść komentarza: Klatka schodowa i winda w szpitalu za milionów🫢To może pan Jorg poszuka jeszcze lekarzy. Myszy plotkują, że zaden lekarz dyzurujacy na OIOM nie zgodzi się na dyzury w Zawierciu nawet za podwójną ustawkę. Ciekawe dlaczego? 🤦Data dodania komentarza: 22.11.2024, 00:21Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: AntoninaTreść komentarza: Link do sierpniowej sesji z podsumowaniem przez Burmistrza Spyrę osób pytających i komentujących "porębską fuszerkę": https://esesja.tv/transmisja/56596/iii-sesja-rady-miasta-poreba-w-dniu-poniedzialek-26-sierpnia-2024.htm?fbclid=IwY2xjawGqe_hleHRuA2FlbQIxMAABHa763Pf-UB0IP7jKvX85vrHIGEj6BIU6VRn-eYwS-KEDoD2VFPrHsVLb-g_aem_fu2tMvmzUA76ESLBrZyoRw Godzina 11.25 lub 2 godzina 8 minuta sesji. Oceńcie to sami.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 09:26Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzienia
Reklama
Reklama