Przychodnia ALMED szczepi przeciwko Covid-19 w swoich przychodniach w Myszkowie i Zawierciu. Dr Marek Żurek właściciel przychodni: -25 stycznia rano, najpóźniej do godziny 13-tej mamy mieć pierwszą dostawę 30 dawek szczepionki, czyli tyle ile dostanie każdy punkt szczepień. Z czasem, jak jesteśmy informowani, dostawy mają być po 60 dawek tygodniowo. Początek szczepień planujemy na godzinę 15-tą. 25 stycznia szczepimy pacjentów z grupy „1” w wielu od 80 roku życia. Mamy zapisanych już 80 chętnych z tej grupy. Niestety, ilość dawek szczepionki, jaką NZOZ-y dostają, te 30 dawek tygodniowo, to bardzo mało w stosunku do możliwości jakie mamy. My moglibyśmy szczepić 400 pacjentów na tydzień.
Medicor: do końca marca terminy już zajęte!
Krzysztof Janas z przychodni Medicor (przychodnie w Myszkowie, Poraju, Żarkach Letnisko) mówi, że ilość pacjentów chętna do zaszczepienia się jest bardzo duża: -W tej chwili rejestrujemy osoby powyżej 80 roku życia czyli urodzone przed 1945 rokiem. Od piątku 22. stycznia zaczniemy rejestrować osoby urodzone do 1951 roku. Ale już teraz mamy wypełnione wszystkie terminy do końca marca czyli terminy dla 270 pacjentów. Do wczoraj (17. stycznia) na liście dodatkowej mieliśmy kolejne 210 pacjentów, a dzisiaj jest to już 370 osób. Rejestrację telefoniczną prowadzimy na 3 linie telefoniczne. Zachęcam też do rejestrowania się za pośrednictwem naszej strony internetowej medicor.org.pl na szczepienie.
Zaszczep się w Pradłach lub Kroczycach
Na te same problemy co wszyscy, czyli mała ilość szczepionek zwraca uwagę lek. med. Jarosław Kleszczewski, właściciel NZOZ Jarosław Kleszczewski: -Zgłosiliśmy nasze przychodnie w Pradłach i Kroczycach jako punkty szczepień przeciwko Covid-19 więc powinniśmy 25 stycznia dostać 60 dawek szczepionki, na każdy punkt szczepień po 30 dawek. Bardzo dużo jest chętnych, więc spodziewam się, że całą dostawę szczepionek wykorzystamy w jeden dzień. Bez problemu moglibyśmy tygodniowo zaszczepić nawet 300 pacjentów, ale brakuje szczepionki. Problemem jest funkcjonowanie systemu do rejestracji szczepień. Możemy zarejestrować tylko tylu pacjentów ile mamy przyznane szczepionki. Ale ktoś może nie dotrzeć, albo nie będzie mógł być zaszczepiony np. z powodu innej infekcji. A są to osoby w podeszłym wieku, ponad 80 lat, których szczepimy po 25 stycznia. Fiolki ze szczepionką możemy przechowywać 4 dni, ale gdy już fiolka zawierająca 6 dawek zostanie otwarta i podzielona, można tę szczepionkę trzymać przed podaniem pacjentowi tylko do 2 godzin. Możliwe, że będziemy szczepić po 6 osób, dopiero wtedy otwierając fiolkę ze szczepionką, gdy będziemy mieć w poradni 6 przebadanych, zdolnych do zaszczepienia osób.
Transport dla pacjentów
W Gminnym Ośrodku Zdrowia w Poraju – tak jak we wszystkich innych przychodniach – tygodniowo ma być szczepionych 30 osób. Taką liczbę szczepionek przekazywać będzie Ministerstwo Zdrowia. Planuje się, że szczepienia w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Poraju rozpoczną się 26 stycznia.
Mieszkańcy, którzy nie będą mogli osobiście zjawić się w przychodni na szczepienie, będą mogli skorzystać ze specjalnego transportu. Będzie on przeznaczony dla pacjentów posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz dla osób mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień). Pacjenci, którzy będą potrzebowali transportu na szczepienie, mogą dzwonić pod numer 694429076 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. (JotM, es)
Napisz komentarz
Komentarze