Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 05:48
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

KILKUSET NOWYCH CZYTELNIKÓW W PILICKIEJ BIBLIOTECE

(Pilica) W ubiegłym roku pilicka biblioteka każdego dnia wzbogacała się o – statystycznie rzecz biorąc – prawie 3 nowe książki. Obecnie księgozbiór tutejszej placówki liczy ponad 35 tysięcy woluminów, wśród których można znaleźć beletrystykę, książki dla dzieci i młodzieży oraz książki popularnonaukowe.
Podziel się
Oceń

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna podsumowała ubiegły rok. Księgozbiór placówki zwiększył się o 1.051 książek, których łączna wartość to niecałe 23 tysiące złotych. Biblioteka otrzymała dotację ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie ponad 5,6 tys. złotych. Za te środki zakupiono 256 książek. Ponadto za własne środki (nieco ponad 13 tysięcy złotych) biblioteka nabyła 553 książki. Oprócz tego otrzymano dary książkowe – 242 sztuki za ponad 4 tysiące złotych.
- W roku sprawozdawczym w naszych bibliotekach zarejestrowano 699 czytelników, którzy odwiedzili placówkę 5 025 razy oraz wypożyczyli 10 929 woluminów – informuje Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy.
Obecnie w bibliotece jest prawie 35,5 tysiąca książek, spośród których największą część stanowi beletrystyka (16,6 tys. książek). Dla dzieci i młodzieży jest ponad 9 tysięcy książek, a tytułów popularnonaukowych – 9,7 tys.
- Oprócz zakupu książek, systematycznie dokonujemy selekcji księgozbioru. W roku 2020 ze zbiorów wycofano 692 woluminy na kwotę 243,59 zł. Jest to konieczne w celu aktualizacji i odnawiania zbiorów bibliotecznych poprzez usunięcie ze zbiorów książek zniszczonych, zaczytanych oraz zdezaktualizowanych – dodaje biblioteka. Foto: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy/Facebook


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Od redakcji: Michał Wacławik, którego prezesura w ZKM została zakończona, i stało się to tematem felietonu Sebastiana Rusika, po jego publikacji odezwał się do nas w wiadomości sms. Naszym zdaniem to polemika z autorem, więc pozwalamy sobie przepisać treść sms-a: "Przeczytałem artykuł dotyczący mojej skromnej osoby i proszę o skorygowanie informacji, żę składałem kwiaty i hołd Pani Prezydent. Do reszty nie mam uwag.Data dodania komentarza: 25.09.2024, 11:16Źródło komentarza: FELIETON NA ŚNIADANIE: Włosie na grzbiecie prezesaAutor komentarza: ZagłębiakTreść komentarza: Łączenie z Myszkowem, a może od razu do Częstochowskiego. Jeżeli by to tego doszło, to Zawiercie wypadnie z subregionu centralnego Województwa śląskiego i wpadnie do subregionu północnego razem z Kłobuckiem, Częstochową i Myszkowem. No naprawdę zacne grono. Najbiedniejszy obszar bez żadnych perspektyw.Data dodania komentarza: 24.09.2024, 01:10Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Treść komentarza: Pomysł głupi. Skoro w Myszkowie rządzi PiS niech sobie gnijąData dodania komentarza: 23.09.2024, 07:34Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: LeonTreść komentarza: Przydałaby się generalnie reforma samorządowa, która likwiduje małe powiaty i gminy, ludzi coraz mniej a urzędników i kosztów nie ubywa...Data dodania komentarza: 23.09.2024, 00:00Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Jerzy JanoskaTreść komentarza: ps. pomnik nigdy nie był grobem, nigdy nie upamiętniał żołnierzy Armii I Frontu Ukraińskiego a był tzw. "Pomnikiem wdzięczności" stawianym w Polsce masowo przez komunistyczne władzę okupantom sowieckim za to że z chamów i zdrajców zrobili władzę PRLuData dodania komentarza: 22.09.2024, 13:43Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIEAutor komentarza: Jan SerceTreść komentarza: Czy Pani Redaktor Michalina to rynsztok ? Jeżeli tak to Spyra to zwykły cham, przecież Pani Michalina napisała prawdę o tej miejskiej fuszerce i do tego śmiała zamieścić zdjęcia. Spyra szanuj mieszkańców, nawet jak mówią Tobie prawdę o Twoich "dokonaniach".Data dodania komentarza: 21.09.2024, 13:04Źródło komentarza: Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w Porębie
Reklama
Reklama
Reklama