Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 25 grudnia 2024 05:32
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

WÓJT KAŹMIERCZAK W PRACOWNI SAMORZĄDOWEJ

(Poraj) Pracownia Samorządowa fundacji Batorego to projekt, w ramach którego wybrani samorządowcy będą uczestniczyli w zjazdach i webinariach. Służyć mają one poszerzeniu wiedzy na temat zagadnień prawnych dotyczących działalności samorządu. W gronie 32 wójtów, burmistrzów i radnych znalazła się Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak. - Lubię czerpać z doświadczeń innych samorządowców. Pracowania to pole i możliwość podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem samorządowym w wybranych dziedzinach – mówi wójt.
Podziel się
Oceń

Projekt, który będzie trwał dwa lata, zakłada cykl szkoleń, warsztatów i sesji, podczas których samorządowcy – przy wsparciu ekspertów – będą wypracowywać innowacyjne rozwiązania, potrzebne do sprostania potrzebom lokalnych społeczności.

W Pracowni Samorządowej znalazło się 32 samorządowców – prezydentów miast, burmistrzów, wójtów i radnych. Wśród nich jest wójt Poraja Katarzyna Kaźmierczak. Udział w projekcie jest darmowy, a jednym z jego warunków jest współpraca z organizacjami społecznymi w gminie. Z terenu naszego województwa w Pracowni znaleźli się również prezydent Jastrzębia Zdroju oraz radni z Tarnowskich Gór, Pszczyny i Cieszyna.

- Pracowania Samorządowa to przede wszystkim wymiana zdań i poglądów na najważniejsze dla lokalnych społeczności sprawy. Tworzenie banku dobrych praktyk i jego wykorzystywanie. Korzystają na tym wszyscy uczestnicy Pracowni, a w następstwie lokalne społeczności - mówi wójt K. Kaźmierczak.

W ramach projektu samorządowcy będą brali udział w kilkudniowych zjazdach, webinariach oraz „dyżurach językowych”. Te ostatnie mają pomóc w uproszczeniu komunikacji z mieszkańcami. Prócz tego organizowane będą spotkania na temat ciekawych praktyk samorządowych, zadania praktyczne, wizyty lokalne oraz spotkania online.

Pracownia Samorządowa Fundacji Batorego to ogólnopolski projekt realizowany od 2019 roku. (es) Foto: UG Poraj


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: oloTreść komentarza: ale co złego zrobiła Ania Rybicka? tutaj to już raczej przesadziliście. Wygląda to tak, jakby wskazywała, lekko ironicznie, temu "Patryk Ka", że Bartosz jest z Zawiercia (wiec po co wysyłać go do Kanady)Data dodania komentarza: 23.12.2024, 10:44Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Zawierciański SOR to patologia i piszę to jako mieszkaniec Zawiercia, który miał do czynienia z nikiData dodania komentarza: 20.12.2024, 01:01Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: RealTreść komentarza: Precz z hejtem. Internetowi hejterzy to tchórze. Za maską internetu obrażają. Tylko to potrafią - taka forma dowartościowania się.Data dodania komentarza: 19.12.2024, 20:49Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: Anna KowalskaTreść komentarza: Świetny artykuł! Umowy o dzieło często są mylone z umowami zlecenia, co powoduje wiele niejasności dla freelancerów. Warto wiedzieć, że można wystawiać faktury VAT bez własnej firmy, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Polecam przeczytać więcej na ten temat tutaj: https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/Data dodania komentarza: 16.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracyAutor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!
Reklama
Reklama