Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 25 grudnia 2024 07:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

FUNDUSZE NORWESKIE NA ROZWÓJ GOSPODARCZY

(Zawiercie) W kwietniu Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski podpisał umowy o dofinansowanie w ramach Programu „Rozwój Lokalny” - Fundusze Norweskie i EOG. Dzięki temu do Zawiercia trafić ma kilkanaście milionów złotych. Środki te posłużyć mają rozwojowi Strefy Aktywności Gospodarczej.
Podziel się
Oceń

W środę, 20 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Zawierciu podpisano umowy o dofinansowanie z Programu „Rozwój Lokalny” - Fundusz Norweskie i EOG dla Zawiercia. W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski oraz Minister Funduszu i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda.

W ramach konkursu do gminy trafić ma 15 milionów złotych, które przeznaczone zostaną na rozwój Strefy Aktywności Gospodarczej. Jak zapowiada Urząd Miejski, rozbudowa ulicy Podmiejskiej może skutkować pozyskaniem kilku nowych inwestorów, dzięki którym w mieście może powstać ponad 100 nowych miejsc pracy.

- To taka bardzo ważna chwila dla Zawiercia, w której możemy mówić o dużym sukcesie. Zawiercie jest jednym z tych miast, któremu udało się podczas konkursu uzyskać wymaganą liczbę punktów, a dzięki temu zostały przyznane środki - Fundusze Norweskie, które będą służyć mieszkańcom nie tylko miasta, ale również całego tego obszaru – powiedział Minister Grzegorz Puda.

Jak dodał, młode osoby wchodzące na rynek pracy będą mogły skorzystać z Lokalnego Forum Promocji Przedsiębiorczości, Innowacji Rynku Pracy i Szkolnictwa Zawodowego oraz Lokalnego Centrum Kariery dla uczniów i absolwentów.

- Chciałbym gorąco wszystkim podziękować, bo to jest ogromny impuls dla całego miasta i regionu, który jest związany przede wszystkim z rozwojem Strefy Aktywności Gospodarczej. Powstaną nowe zakłady, nowe miejsca pracy. By do nich dotrzeć, potrzebna jest infrastruktura. To główny punkt rozwoju lokalnego w Zawierciu, o którym myśleliśmy już od dawna – powiedział Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski. (es) Foto: UM Zawiercie


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: oloTreść komentarza: ale co złego zrobiła Ania Rybicka? tutaj to już raczej przesadziliście. Wygląda to tak, jakby wskazywała, lekko ironicznie, temu "Patryk Ka", że Bartosz jest z Zawiercia (wiec po co wysyłać go do Kanady)Data dodania komentarza: 23.12.2024, 10:44Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Zawierciański SOR to patologia i piszę to jako mieszkaniec Zawiercia, który miał do czynienia z nikiData dodania komentarza: 20.12.2024, 01:01Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: RealTreść komentarza: Precz z hejtem. Internetowi hejterzy to tchórze. Za maską internetu obrażają. Tylko to potrafią - taka forma dowartościowania się.Data dodania komentarza: 19.12.2024, 20:49Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: Anna KowalskaTreść komentarza: Świetny artykuł! Umowy o dzieło często są mylone z umowami zlecenia, co powoduje wiele niejasności dla freelancerów. Warto wiedzieć, że można wystawiać faktury VAT bez własnej firmy, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Polecam przeczytać więcej na ten temat tutaj: https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/Data dodania komentarza: 16.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracyAutor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!
Reklama
Reklama