Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 23 grudnia 2024 01:02
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Chcesz zostać profesjonalnym masażystą? Od czego więc warto zacząć?

Zawód masażysty cieszy się coraz większą popularnością. Najczęściej profesja ta jest wybierana przez osoby, które szukają ciekawego i satysfakcjonującego zajęcia oraz cenią sobie elastyczność, jeśli chodzi o czas i miejsce pracy. Jeśli planujesz rozpoczęcie kariery w tym zawodzie, dobrze trafiłeś. W tym artykule wyjaśnimy Ci, jakie kroki należy podjąć, aby zostać certyfikowanym masażystą.
Podziel się
Oceń

Jak zostać masażystą? Edukacja i certyfikaty

Jeśli lubisz pracować z ludźmi i chcesz wykonywać zawód potrzebny i przynoszący ulgę pacjentom, to zostanie masażystą może być idealnym wyborem dla Ciebie. Praca ta daje nie tylko możliwość rozwoju zawodowego, ale także satysfakcję z pomagania innym. Dużą zaletą zawodu masażysty jest również fakt, że z powodzeniem mogą wykonywać go osoby niesłyszące lub niewidome. W ich przypadku zmysł dotyku często jest bardziej świadomy, wyostrzony, co ułatwia im wykonywanie masaży i pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty.

Aby zostać profesjonalnym masażystą, należy najpierw ukończyć odpowiednie kursy i szkoły masażu. Jednym ze sposobów jest zapisanie się do szkoły policealnej na kierunek masaż z rehabilitacją. Program kształcenia skupia się na przekazaniu uczestnikom wiedzy teoretycznej w połączeniu z odpowiednią praktyką. Nauka w szkole policealnej trwa tylko dwa lata i pozwala na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Kurs masażysty kończy się egzaminem państwowym. Ten rodzaj programu zapewnia tytuł technika masażysty oraz certyfikat potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Kariera masażysty – perspektywy zawodowe

Profesjonalni masażyści coraz częściej są poszukiwani na rynku pracy, zwłaszcza w miastach i regionach o wysokim popycie na usługi związane z relaksem i zdrowiem. Według autorów prognozy Barometr Zawodów na 2024 rok, masażyści i fizjoterapeuci zaliczają się do grupy zawodów deficytowych, czyli takich, w których brakuje pracowników.

Z uwagi na możliwość zdobycia przyszłościowego zawodu, coraz więcej młodych ludzi decyduje się na uzyskanie dyplomu technika masażysty. Zdobycie uprawnień do wykonywania tego zawodu pozwala nie tylko na bycie konkurencyjnym i szybkie znalezienie pracy, ale także zapewnia poczucie spełnienia i satysfakcję.

Masażysta to zawód, który można wykonywać m.in. w szpitalach, przychodniach, klinikach, ośrodkach zdrowia, sanatoriach, hotelach, ośrodkach rehabilitacji, gabinetach odnowy biologicznej, salonach masażu, klubach fitness, siłowniach, salonach kosmetycznych i salonach SPA. Masażysta może też prowadzić własny gabinet.

Ile zarabia się w zawodzie masażysty?

Planując swoją ścieżkę kariery jako masażysta, na pewno zastanawiasz się, czy ten zawód jest opłacalny. Patrząc na dane z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń z roku 2024, możemy stwierdzić, że zarobki w branży masażu są zróżnicowane. Jak podaje serwis Wynagrodzenia.pl, pensje masażystów wahają się od 4 240 do 5 430 złotych brutto miesięcznie. Średnia pensja osób zatrudnionych na stanowisku masażysty wynosi 4 800 złotych brutto miesięcznie.

Wiele wskazuje na to, że bardziej opłacalne może być prowadzenie własnego salonu masażu: https://www.gowork.pl/blog/ile-kosztuje-przygotowanie-wlasnego-gabinetu-masazu/. Prowadzenie własnego biznesu w tym zakresie może przynosić naprawdę duże zyski. Wybierając korzystną lokalizację, dbając o wiele usług oferowanych w gabinecie i oferując klientom profesjonalne podejście do zabiegów, możemy liczyć na zarobki sięgające rzędu 10-15 tysięcy złotych!

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XyzTreść komentarza: Zawierciański SOR to patologia i piszę to jako mieszkaniec Zawiercia, który miał do czynienia z nikiData dodania komentarza: 20.12.2024, 01:01Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: RealTreść komentarza: Precz z hejtem. Internetowi hejterzy to tchórze. Za maską internetu obrażają. Tylko to potrafią - taka forma dowartościowania się.Data dodania komentarza: 19.12.2024, 20:49Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: Anna KowalskaTreść komentarza: Świetny artykuł! Umowy o dzieło często są mylone z umowami zlecenia, co powoduje wiele niejasności dla freelancerów. Warto wiedzieć, że można wystawiać faktury VAT bez własnej firmy, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Polecam przeczytać więcej na ten temat tutaj: https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/Data dodania komentarza: 16.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracyAutor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!Autor komentarza: ha_haTreść komentarza: od kilkudziesięciu lat !!! hahaha... Bank Śląski jest u nas od 1991 r a ing od 1996... od kiedy to kilkadziesiąt?Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!
Reklama
Reklama