Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 26 grudnia 2024 17:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

(Poraj) Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zabrzmiały w niedzielę, 23 stycznia w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju. Tego dnia odbył się wyjątkowy Koncert Kolęd zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.
Podziel się
Oceń

W każdym polskim domu kolędy: „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy” i wiele, wiele innych tworzą wyjątkowy nastój świąt. Kolędy to pieśni radości, które sławią narodzenie Chrystusa i są swoistym łącznikiem wszystkich Polaków.

Na wspólne kolędowanie do porajskiego kościoła mieszkańców Gminy Poraj zaprosili ks. proboszcz Zdzisław Zgrzebny, wójt Katarzyna Kaźmierczak oraz dyrektor GOK-u Magdalena Ryziuk-Wilk.

Przed publicznością tego wieczoru wystąpili: Orkiestra Dęta z Poraja, Krystyna Maciejewska-Gniatkowska, zespół śpiewaczy „Malwy” wraz z Jurajską Kapelą Biesiadną z Poraja oraz zespół wokalny „Szalona Piątka Plus”. Każde wykonanie było inne. Interpretacja, brzmienie, aranżacje. Wszystko to, plus wspaniałe oświetlenie kościoła, złożyło się na piękny obraz artystyczny namalowany dźwiękiem i światłem.

To właśnie piękne wnętrza porajskiego kościoła sprawiły, że ten wieczór nabrał wyjątkowego charakteru, a muzyka – kolędy – mogła być jeszcze głębiej odczuwana. Na końcu koncertu wybrzmiało „Przybieżeli do Betlejem”, wyśpiewane przez wszystkich artystów i zagrane przez porajską orkiestrę.

-Kolędowanie to wyznanie wiary, a dzisiejszy koncert to powrót do tradycji wspólnego kolędowania w naszym kościele - mówił ksiądz proboszcz Zdzisław Zgrzebny.

Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak podziękowała gospodarzowi tego miejsca – ks. proboszczowi za wsparcie inicjatywy organizacji koncertu oraz za życzliwość na każdym poziomie jego realizacji.

- Dziękuję wszystkim Wykonawcom i Państwu, że zechcieliście przyjąć zaproszenie na ten koncert – mówiła do zebranych wójt Katarzyna Kaźmierczak. (red)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: oloTreść komentarza: ale co złego zrobiła Ania Rybicka? tutaj to już raczej przesadziliście. Wygląda to tak, jakby wskazywała, lekko ironicznie, temu "Patryk Ka", że Bartosz jest z Zawiercia (wiec po co wysyłać go do Kanady)Data dodania komentarza: 23.12.2024, 10:44Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Zawierciański SOR to patologia i piszę to jako mieszkaniec Zawiercia, który miał do czynienia z nikiData dodania komentarza: 20.12.2024, 01:01Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: RealTreść komentarza: Precz z hejtem. Internetowi hejterzy to tchórze. Za maską internetu obrażają. Tylko to potrafią - taka forma dowartościowania się.Data dodania komentarza: 19.12.2024, 20:49Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: Anna KowalskaTreść komentarza: Świetny artykuł! Umowy o dzieło często są mylone z umowami zlecenia, co powoduje wiele niejasności dla freelancerów. Warto wiedzieć, że można wystawiać faktury VAT bez własnej firmy, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Polecam przeczytać więcej na ten temat tutaj: https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/Data dodania komentarza: 16.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracyAutor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!
Reklama
Reklama