Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 23 grudnia 2024 17:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Magdalena Bąk zaśpiewała dla Księżnej Yorku

Licealistka z gminy Poraj Magdalena Bąk zaśpiewała dla Księżnej Yorku Sarah Margaret Ferguson podczas uroczystości prywatnej w Rudach (powiat raciborski). Fergie odwiedziła Rudy w marcu br. spotykając się wtedy z uchodźcami z Ukrainy. Ponownie w Rudach była 13 lipca i to właśnie na tym prywatnym spotkaniu młoda artystka z Kuźnicy Starej Magdalena Bąk, lat 16, zaśpiewała dla księżnej. Ciekawostką koncertu było to, że Fergie z tłumu gości już wcześniej wypatrzyła młodą oryginalnie ubraną dziewczynę w różowej garsonce i różowych włosach: „Ale masz świetny kolor włosów i żakiet”-powiedziała do Magdy Sarah Margaret Ferguson. Później księżna dowiedziała, się, że porajanka dla niej zaśpiewa.
Sarah Margaret Ferguson i Magdalena Bąk w różowych włosach na które od razu zwróciła uwagę księżna
Podziel się
Oceń

Magda wybrała dwie piosenki: „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego w aranżacji Darii Zawiałow i piosenkę Adele „Sky fall”. 
Magda Bąk wspomina spotkanie z księżną jej luz i swobodę: -Taka znana osoba, a zachowywała się tak normalnie. Czekałam jak inni goście, księżna nie wiedziała jeszcze, że będę dla niej śpiewała. Witając się ze wszystkim zwróciła na mnie uwagę i powiedziała, że mam bardzo ładne różowe włosy. Staram się ubierać kolorowo, to mój styl. Zaśpiewałam dwie piosenki, po koncercie księżna też mi podziękowała za występ. 
Magdalena Bąk mieszka w Kuźnicy Starej w gminie Poraj. Jest uczennicą Autorskiego Liceum Artystyczno-Akademickiego  „ALA” w Częstochowie, gdzie obecnie przeszła do II klasy. 
ALA to częstochowskie liceum społeczne często wybierane przez „artystyczne dusze”. Szkoła niestety jest płatna, czesne wynosi w niej 800 zł.
Magda Bąk: -W szkole każdy ma swojego opiekuna, tutora. Dla mnie jest nim pani Magdalena Bednarkiewicz, która uczy mnie emisji głosu. W 2022 roku zajęłam I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie imienia Janusza Gniatkowskiego w Poraju. W konkursie Nasz Talent  zajęłam 2 miejsce w kategorii szkół średnich. 
-Swoją przyszłość, jak się uda, widzę w muzyce, chciałabym być zawodową artystką, śpiewać. Chcę doprowadzić swój śpiew do perfekcji. To nie takie proste. Moim piosenkom chcę nadać jak najwięcej emocji. Ale twardo stąpam po ziemi, dobrze się uczę i gdyby to nie muzyka była moją zawodową przyszłością, to dobrze się czuję w naukach ścisłych -dodaje Magda.
O wizycie księżnej Yorku w Rudach pisał lokalny portal naszraciborz.pl 
W tekście który znajdziecie tutaj:
https://www.naszraciborz.pl/index.php/site/art/1/2/97684
znalazły się zdjęcia Magdy Bąk z księżną, nawet jako zdjęcie główne, ale w tekście nie wspomniano jaką rolę młoda dziewczyna odegrała w tej uroczystości. A dla nas jest to najważniejsza informacja, ze względu na udział  w koncercie i występ „naszej” Magdy. Z sukcesu Magdy dumny jest jej tata Przemysław Bąk, który odwiedził redakcję razem z córką.

RUDY: dawna wieś cysterska, a od XIX w. przez 130 lat książęca. Miejscowość  widywała nieraz koronowane głowy, od książąt Rzeszy po  cesarza Wilhelma II i jego matkę, księżniczkę angielską Wiktorię, córkę królowej angielskiej Wiktorii Hanowerskiej, żonę cesarza Niemiec Fryderyka. Wiktoria Hanowerska na berlińskim dworze cesarskim była nazywana zdrobniale Wiki. W uroczysku Buk, niewielkim wzniesieniu w Rudach, jest tablica upamiętniająca jej wizytę w 1866 r. kiedy Wiki przyjechała na Górny Śląsk w  bólu po śmierci syna. 
Sara, księżna Yorku ma arystokratyczne pochodzenie, ale nie jest członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej. Raczej grzeje się w jej blasku. To najmłodsza córka majora Ronalda Ivora Fergusona i jego pierwszej żony – Susan Mary Wright. W 1986 r. wyszła za mąż za Andrzeja, drugiego syna królowej Elżbiety, księcia Zjednoczonego Królestwa z dynastii Windsorów. Przyjęła wtedy tytuł Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Yorku. Kiedy po skandalu (w 1992 r. brytyjskie tabloidy opublikowały zdjęcie księżnej w niedwuznacznej sytuacji z jej amerykańskim doradcą finansowym, Johnem Bryanem) w 1996 r. para wzięła rozwód, Sarze pozostał tytuł Księżnej Yorku, który straci, jeśli wyjdzie za mąż. 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: oloTreść komentarza: ale co złego zrobiła Ania Rybicka? tutaj to już raczej przesadziliście. Wygląda to tak, jakby wskazywała, lekko ironicznie, temu "Patryk Ka", że Bartosz jest z Zawiercia (wiec po co wysyłać go do Kanady)Data dodania komentarza: 23.12.2024, 10:44Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Zawierciański SOR to patologia i piszę to jako mieszkaniec Zawiercia, który miał do czynienia z nikiData dodania komentarza: 20.12.2024, 01:01Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: RealTreść komentarza: Precz z hejtem. Internetowi hejterzy to tchórze. Za maską internetu obrażają. Tylko to potrafią - taka forma dowartościowania się.Data dodania komentarza: 19.12.2024, 20:49Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: Anna KowalskaTreść komentarza: Świetny artykuł! Umowy o dzieło często są mylone z umowami zlecenia, co powoduje wiele niejasności dla freelancerów. Warto wiedzieć, że można wystawiać faktury VAT bez własnej firmy, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Polecam przeczytać więcej na ten temat tutaj: https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/Data dodania komentarza: 16.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracyAutor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!
Reklama
Reklama