Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 7 listopada 2024 00:25
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Co sprawia, że nakładki ortodontyczne stają się tak popularne?

Istnieje wiele rodzajów aparatów ortodontycznych, a najbardziej rozpoznawalnym jest aparat ligaturowy z małymi zamkami, łukiem i gumkami, które utrzymują go na swoim miejscu. Ostatnio coraz częściej zamiast tego tradycyjnego modelu wybierane są jednak przezroczyste nakładki ortodontyczne o bardzo podobnym działaniu, jednak całkowicie innej budowie. Nakładki bardzo szybko zyskały popularność i miano jednego z najwygodniejszych aparatów prostujących. Czemu to zawdzięczają?
Podziel się
Oceń

Piękny uśmiech już podczas leczenia

 

Chociaż wygląd tradycyjnych aparatów na zęby ma swoich zwolenników, jest on specyficzny i może zwracać uwagę na leczone wady zgryzu. Ponadto odstające od zębów zamki w takich modelach aparatów mogą nienaturalnie wypełniać usta, zmieniając nieco kształt twarzy w ich okolicy. Pewnie nie wszystkich ze swojego otoczenia chcesz informować o tym, że rozpoczynasz leczenie ortodontyczne. Metalowego aparatu nie sposób jednak ukryć.

Najczęściej wymienianą i od razu widoczną zaletą nakładek prostujących jest ich estetyczny wygląd. Przezroczysty materiał wykonania i idealne dopasowanie do indywidualnego ustawienia zębów sprawia, że nakładki ortodontyczne są niewidoczne z zewnątrz. Nie zmieniają one kształtu ust, idealnie przylegają do zębów i nikomu nie zdradzają, że jesteś w trakcie leczenia.

W przypadku tradycyjnych aparatów na pełne efekty leczenia czeka się aż do momentu ich ściągnięcia. Nosząc nakładki, możesz każdego dnia obserwować postępy niezasłaniane przez metalowe druty czy zamki.

 

Nakładki, czyli wygodny aparat ortodontyczny

 

Tradycyjne aparaty ortodontyczne przez lata przyzwyczajały do pewnych niewygód związanych z leczeniem wad zgryzu. Mogą one podrażniać wrażliwą tkankę wewnątrz ust i utrudniać dokładną higienę zębów. Dodatkowo wymagają rezygnacji ze spożywania jabłek w całości, twardych orzechów albo gum do żucia, które mogłyby uszkodzić lub rozluźnić aparat.

Nakładki ortodontyczne aktualnie uznawane są za jeden z najwygodniejszych aparatów. Są dokładnie dopasowane do indywidualnego ustawienia zębów, w żaden sposób od nich nie odstają i nie powodują żadnego dyskomfortu podczas noszenia. Ponieważ ściąga się je przed jedzeniem i myciem zębów, nie utrudniają higieny jamy ustnej ani spożywania posiłków. Nakładki w żaden sposób nie przeszkadzają również przy mówieniu ani nie zniekształcają wypowiadanych głosek.

 

Szybkie leczenie i minimum wizyt w gabinecie

 

Przez indywidualne dopasowanie kształtu nakładek do ustawienia zębów pacjenta leczenie można precyzyjnie zaplanować, szybko uzyskując pożądane rezultaty. Dzięki temu trwa ono zwykle od 4 do 9 miesięcy, a nie tak jak w przypadku tradycyjnych aparatów około 2 lat.

Warto także zwrócić uwagę na prostą budowę nakładek – to jednolity kawałek transparentnego materiału, który nie wymaga żadnej regulacji. Częste wizyty w gabinecie ortodontycznym nie są więc konieczne. Zamiast tego wystarczy wymieniać nakładki regularnie co 2 tygodnie na nową parę. Komplet niezbędnych nakładek z oznaczeniem co do ich kolejności otrzymasz na początku leczenia, po zaakceptowaniu jego planu i wizualizacji efektów.

Przezroczyste nakładki prostujące to dobry wybór także pod kątem ceny. Ich koszty wcale nie różnią się znacznie od tradycyjnych aparatów, a w wielu przypadkach całkowicie się pokrywają. Koszty przedstawione wraz z planem leczenia nakładkami obejmują wszystko, co niezbędne – cenę samych nakładek i akcesoriów, wszelkich zabiegów, konsultacji i wizyt kontrolnych, jeśli będą one potrzebne.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: echTreść komentarza: ale macie zapłon... mecz 25 września a wy publikujecie artykuł 4.11...Data dodania komentarza: 6.11.2024, 11:16Źródło komentarza: SUPERPUCHAR POLSKI DLA ALURONU CMC WARTY ZAWIERCIEAutor komentarza: Eko terrorystaTreść komentarza: Bzdurny artykuł. Myśliwi strzelają z kul półpłaszczowych. Kula wystrzelona ma dużą siłę a tu nic się nie stało. Wejście w plecach średnica od 5 do 9 mm najczęściej. Wyjście kuli z przodu wielkości dłoni. Kobieta powinna nie żyć a tu nic. Zabezpieczono broń i jeszcze nic nie wiadomo? To proste badanie balistyki i śladów z lufy na kuli (są jak odciski palców - nie do podrobienia) Co najmniej dziwny artykuł. I dziwna sytuacja. Czekam na wyjaśnienie.Data dodania komentarza: 6.11.2024, 00:43Źródło komentarza: KOBIETA POSTRZELONA W PLECY. POLICJA SZUKA STRZELCA. ZABEZPIECZONO BROŃ CZTERECH MYŚLIWYCHAutor komentarza: Ł3Treść komentarza: zakompleksione pajace. nie ma jak się zasadzić się na ambonie najlepiej przy wcześniej wykopanym poidle i potem rozprawiać o tym perfekcyjnym strzale przy gorzałce. rozgonić ich albo na granicę wysłaćData dodania komentarza: 4.11.2024, 18:54Źródło komentarza: KOBIETA POSTRZELONA W PLECY. POLICJA SZUKA STRZELCA. ZABEZPIECZONO BROŃ CZTERECH MYŚLIWYCHAutor komentarza: TPZJMTreść komentarza: Pan Redaktor nie odpowiedział, czy złożył zawiadomienie, ale skoro umieścił taki tekst na 1 stronie gazety więc może warto poprosić CBA o weryfikację tych informacji. Niczego nie można przesądzać ale czytając Prezesa Michala Szemla w mediach społecznościowych może warto spróbować ?Data dodania komentarza: 1.11.2024, 17:32Źródło komentarza: NASI INFORMATORZY: TEN PRZETARG MOŻE WYGRAĆ TYLKO JEDNA FIRMA!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Co za żałosny szmatławy artykulik. Co się stało z rzetelnością dziennikarską.Data dodania komentarza: 31.10.2024, 22:42Źródło komentarza: KOBIETA POSTRZELONA W PLECY. POLICJA SZUKA STRZELCA. ZABEZPIECZONO BROŃ CZTERECH MYŚLIWYCHAutor komentarza: Władek OTreść komentarza: Nikt ich nie kontroluje, strzelają do wszystkiego co się rusza, nie przechodzą badań lekarskich, to klika chroniona przez pis, kościół i PSL, zarabiają grube pieniądze na tzw. walce ASF (dopłaty).Data dodania komentarza: 31.10.2024, 11:26Źródło komentarza: KOBIETA POSTRZELONA W PLECY. POLICJA SZUKA STRZELCA. ZABEZPIECZONO BROŃ CZTERECH MYŚLIWYCH
Reklama
Reklama