piątek, 27 września 2024 23:21
Przeczytaj!

TRZY PUNKTY DLA ALURONU W STARCIU Z MISTRZEM POLSKI

W sobotę 30 grudnia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali ostatnim mecz w minionym roku. Ich rywalem w trzynastej kolejny w PlusLidze był mistrz Polski, drużna Jastrzębskiego Węgla. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili 3:1 po ataku oraz kiwce Karola Butryna. Obie ekipy podejmowały duże ryzyko na zagrywce, co wiązało się z wieloma zepsutymi serwisami. Jastrzębianie wyszli na prowadzenie po bliku na Butrynie przy wyniku 7:8. Przy serii zagrywek Juriego Gladyra zwiększyli swoje prowadzenie 7:10. Gospodarze próbowali odrabiać straty lecz popełniali błędy w ataku. Na punkt zawiercianie zbliżyli się po asie serwisowym, jednak Jean Patry ponownie wypracował bezpieczna przewagę. Set zakończył się wynikiem 21:25 dla Jastrzębskiego Węgla, a ostatni punkt zdobył Jean Patry.

Dobry blok gości na początku drugiej partii dał ich czteropunktowe prowadzenie. A na dodatek urazu nabawił się Trevor Clevenot, zastąpił go na boisku Patryk Łaba. Dzięki atakom Butryna Aluron doprowadził do remisu 9:9. W kolejnych akcjach goście wypracowali dwupunktowa przewagę, którą utrzymywali przez dłuższy czas. Dobra postawa w ataku Łaby i as Mateusza Bieńka dał gospodarzom w decydującym momencie remis 20:20. A po chwili wyszli na prowadzenie 21:20 po asie serwisowym. Końcówka seta rozstrzygnęła się po grze na przewagi. Punktowali głównie Butryn oraz Huber. Po bloku na Patrym Aluron CMC wygrał 27:25 i mecz zaczął się od nowa.

Trzeci set był wyrównany, obraz gry to punkt za punkt do stanu 9:9. Tuż po tym jastrzębianie wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie, ale po asie Butryna ponownie był remis. Obie drużyny popełniały błędy w ataku oraz w polu zagrywki. Kiedy po bloku zaatakował Kwolek, Jurajscy Rycerze prowadzili 15:13, a po chwili 18:14. Końcówka seta to gra punkt za punkt co było na korzyść zawiercian. Seta zakończył as Miłosza Zniszczoła.

Początek czwartego seta podobnie jak poprzedni był bardzo wyrównany. Dobrze w ofensywie w Jastrzębskim Węglu prezentował się Patry. Dla Aluronu punktował Kwolek, po którego kontrze Jurajscy Rycerze prowadzili 7:5. Prowadzenie Zawiercia nie trwało długo, bo na 10:10 asem serwisowym wyrównał Tomasz Fornal. W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt. Po asie serwisowym Kwolka gospodarze mieli pierwszą piłkę meczową. A spotkanie zakończył Butryn.

W środę 3 stycznia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zmierzyli się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, wynik i opis tego spotkania podamy w kolejnym wydaniu, a w niedzielę 7 stycznia o godzinie 14:45 Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie u siebie Stal Nysa.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 3:1 (21:25, 27:25, 25:19, 25:21)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Zniszczoł, Bieniek, Perry (L) oraz Szalacha, Łaba, Kozłowski, Gąsior. Trener: Michał Winiarski.