piątek, 27 września 2024 07:17
Przeczytaj!

SZANSA NA UTRZYMANIE W IV LIDZE ODDALIŁA SIĘ

W sobotę 1 czerwca w meczu dwudziestej dziewiątej kolejki spotkań IV ligi śląskie piłkarze MKS-u Myszków podejmowali na własnym boisku LKS Dramę Zbrosławice. Było to spotkanie przedostatniej kolejki, które MKS zakończył porażką 4:2. Do zakończenia czwartoligowych rozgrywek sezonu 2023/2024 pozostała jedna kolejka. Wiadomo już, że bez względu na wynik tego meczu na koniec sezonu myszkowianie w tabeli zajmą 10 miejsce i o naszym losie zadecydują rozstrzygnięcia w III lidze, gr. III.

W sobotę 1 czerwca w meczu dwudziestej dziewiątej kolejki spotkań IV ligi śląskie piłkarze MKS-u Myszków podejmowali na własnym boisku LKS Dramę Zbrosławice. Było to spotkanie przedostatniej kolejki, które MKS zakończył porażką 4:2. Pierwszą bramkę myszkowianie stracili już w 3 minucie po składnej akcji Dramy zakończonej strzałem Grzegorza Ochwaty. Po kwadransie było już 0:2 dla gości, a gola zdobył Filip Kotalczyk. W 23 minucie bramkę kontaktową dla MKS-u zdobył Dominik Marek strzałem zza linii pola karnego. Na przerwę gospodarze schodzili jednak przegrywając 1:3. W 31 minucie drugą bramkę dla Zbrosławic zdobył Grzegorz Ochwat uderzeniem z ostrego konta. W drugiej połowie goście zdobyli jeszcze jedną bramkę, a jej autorem był w 75 minucie Kewin Jonik, który głową pokonał bramkarza MKS-u. Wynik spotkania na 2:4 w doliczonym czasie gry ustalił Mateusz Zachara strzałem zza linii pola karnego do dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Do zakończenia czwartoligowych rozgrywek sezonu 2023/2024 pozostała jedna kolejka. Wiadomo już, że bez względu na wynik tego meczu na koniec sezonu myszkowianie w tabeli zajmą 10 miejsce i o naszym losie zadecydują rozstrzygnięcia w III lidze, gr. III. W najlepszym przypadku MKS czeka mecz barażowy o utrzymanie w lidze.

W przypadku korzystnych rozstrzygnięć w III lidze MKS w barażach o utrzymanie w IV lidze zagra z 10-tym zespołem grupy II ROW 1964 Rybnik lub LKS Tempo Puńców. Śląski Związek Piłki Nożnej rozlosował już terminy potencjalnych meczów barażowych. Pierwsze spotkanie rozegrane zostałoby w Myszkowie 15.06.2024 o godz. 11:00, rewanż na wyjeździe 18.06.2024 o godz. 17:30.

W sobotę 6 czerwca zawodnicy MKS-u Myszków rozegrają mecz ostatniej kolejki IV ligi w sezonie 2023/2024. Ich rywalem będzie drużyna KOS Victorii 1922 Częstochowa, z którą zagrają o godzinie 17:00.

***

MKS Myszków - LKS Drama Zbrosławice 2:4 (1:3)

Bramki: Dominik Marek (23'), Mateusz Zachara (90'+1) - Grzegorz Ochwat (3', 31'), Filip Kotalczyk (15'), Kewin Jonik (75').

Żółte kartki: nikt nie został ukarany kartką.

Składy:

MKS Myszków: Kamil Lech - Bartłomiej Kulejewski (31' Kamil Skrzypiński), Jakub Haładyń (46' Volodymyr Ivashevych), Przemysław Mizgała, Wiktor Podolski (46' Filip Krempa), Dawid Szkudlarek, Paweł Marchewka, Dominik Marek, Alan Jaworski (76' Mateusz Uchroński), Roman Terbalyan (83' Bartłomiej Mazanek), Mateusz Zachara. Trener: Paweł Cygnar.

LKS Drama Zbrosławice: Szymon Buszka - Krzysztof Hałgas, Filip Kotalczyk (70' Jakub Dyląg), Mateusz Pietryga, Marek Ptak (46' Jakub Cwajna), Piotr Spende (46' Jakub Siwek), Sebastian Szewczyk, Mateusz Anklewicz (70' Kewin Jonik), Rafał Kuliński, Daniel Liszka, Grzegorz Ochwat (85' Igor Bujoczek). Trener: Dariusz Dwojak.