Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 05:53
Przeczytaj!

STRACONA BRAMKA MKS-U W OSTATNIEJ AKCJI MECZU

We wtorek 18 czerwca odbył się mecz rewanżowy o utrzymanie w IV lidze. W pierwszym spotkaniu Myszków przegrał u siebie z ROW Rybnik 2:1. Rewanż MKS-u z ROW Rybnik zakończył się remisem 2:2, a drugą bramkę gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry zapewniając sobie utrzymanie w IV lidze. Natomiast MKS Myszków w kolejnym sezonie zagra w V lidze.
Podziel się
Oceń

We wtorek 18 czerwca odbył się mecz rewanżowy o utrzymanie w IV lidze. W pierwszym spotkaniu Myszków przegrał u siebie z ROW Rybnik 2:1. Rewanż MKS-u z ROW Rybnik zakończył się remisem 2:2, a drugą bramkę gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry zapewniając sobie utrzymanie w IV lidze. Natomiast MKS Myszków w kolejnym sezonie zagra w V lidze. MKS do spotkania przystąpił bez siedmiu podstawowych zawodników, którzy nie zjawili się na meczu barażowy. Tym samym trener Paweł Cygnar miał w najważniejszym meczu sezonu do dyspozycji zaledwie 15 graczy. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła dla gospodarzy w 7 minucie, a jej autorem był Szymon Balcer, który strzałem głową pokonał bramkarza Kamila Lecha do dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwa do wyrównania doprowadzili myszkowianie. W 36 minucie również strzałem głową Przemysław Mizgała pokonał bramkarza gospodarzy. Na początku drugiej połowy gola dla Myszkowa zdobył Mateusz Zachara doprowadzając do wyrównania w dwumeczu barażowym na 3:3. Przez drugi czas wynik ten się utrzymywał i gdy wydawało się, że o losach utrzymania zadecyduje dogrywka gospodarze strzelili bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Bramkę na wagę utrzymania w IV lidze zdobył niepilnowany Paweł Mandrysz.

***

ROW 1964 Rybnik - MKS Myszków 2:2 (1:1)

Bramki: Szymon Balcer (7'), Paweł Mandrysz (90'+3) - Przemysław Mizgała (36'), Mateusz Zachara (53').

Żółte kartki: Jakub Dankowski, Paweł Mandrysz - Bartłomiej Mazanek.

Składy:

ROW 1964 Rybnik: Dominik Stanny - Jakub Dankowski, Jan Janik, Nikodem Juraszczyk (46' David Ubong James), Marek Krotofil (46' Kasjan Szewieczek), Arystydes Pachucy (60' Salvador Pryka), Kamil Spratek, Szymon Kuzior, Paweł Mandrysz, Szymon Balcer, Paweł Chłodek. Trener: Dawid Jóźwiak.

MKS Myszków: Kamil Lech - Volodymyr Ivashevych, Ksawery Korfel (68' Bartłomiej Mazanek), Dawid Szkudlarek, Bartłomiej Kulejewski, Przemysław Mizgała, Kamil Skrzypiński, Dominik Marek, Alan Jaworski, Roman Terbalyan, Mateusz Zachara. Trener: Paweł Cygnar.

Wyniki par barażowych:

rewanż:

LGKS 38 Podlesianka Katowice - TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1:1 (awans LGKS 38 Podlesianka Katowice)