niedziela, 20 października 2024 12:38
Przeczytaj!

ZWYCIĘSTWA MKS-U W OSTATNICH DWÓCH SPARINGACH

W niedzielę 11 sierpnia zawodniczki MKS-u Myszków rozegrały czwarty mecz kontrolny przed zbliżającym się nowym sezonem II ligi kobiet. Ich rywalkami była drużna PTC Pabianice, z którymi wygrały 4:3. A w kolejną niedzielę, 18 sierpnia w ostatnim meczu sparingowym podejmowały MKS Knurów, z którymi wygrały 9:0.

W niedzielę 11 sierpnia zawodniczki MKS-u Myszków rozegrały czwarty mecz kontrolny przed zbliżającym się nowym sezonem II ligi kobiet. Ich rywalkami była drużna PTC Pabianice, z którymi wygrały 4:3. Bramki dla Myszkowa zdobyły Wiktoria Aumiller w 43 minucie, Dominika Rosak w 83 minucie oraz dwie Magdalena Lisik w 87 i 90 minucie.

A w kolejną niedzielę, 18 sierpnia w ostatnim meczu sparingowym podejmowały MKS Knurów, z którymi wygrały 9:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyły Jesica Godowska w 3 i 78 minucie, Dominika Rosak w 10 i 40 minucie, Klaudia Nowak w 30 minucie, Magdalena Lisik w 33 i 45 minucie, Wiktoria Aumiller w 55 minucie oraz Julia Zenderowska w 85 minucie.

- Jestem bardzo zadowolony szczególnie z pierwszej części spotkania, w której moje zawodniczki bardzo dobrze zrealizowały założenia taktyczne. Po zmianie stron za dużo akcji chcieliśmy rozwiązać bezpośrednim podaniem. W końcówce spotkania rywal opadł z sił, co mój zespół skrzętnie wykorzystał podwyższając prowadzenie. Mamy nadzieje, że wyniki meczów sparingowych przełożą się na ligowe granie. - skomentował po meczu z Knurowem trener MKS Myszków Tomasz Dusza.

Już w ten weekend ruszają rozgrywki w II lidze kobiet. pierwszej kolejce spotkań II ligi kobiet MKS Myszków na własnym boisku miał podejmować ROW Rybnik. Mecz zaplanowany był na 25 sierpnia, na godzinę 12:00, ale drużyna z Rybnika wycofała się z rozgrywek. Nie wiadomo kto zastąpił ROW. Sokół Kolbuszowa i Rolnik Głogówek (spadkowicze z poprzedniego sezonu) nie były zainteresowane grą w drugiej lidze. Chęć gry wyraził drugi zespół III ligi grupy III (TS Mitech Żywiec), z kolei drugi zespół grupy IV trzeciej ligi Football Success Academy Kraków rozwiązał wcześniej zespół seniorek. W Polskim Związku Piłki Nożnej podjęto decyzję, że rywalem Mitechu w barażu o występy w II lidze kobiet, gr. południowej będzie Wisła Kraków Women, która miniony sezon zakończyła na trzecim miejscu w III lidze, gr. IV. Spotkanie barażowe zostanie rozegrane w środę 21 sierpnia o godzinę 17:00 na obiekcie Mitechu Żywiec w Wieprzu koło Żywca.

***

PTC Pabianice - MKS Myszków 3:4 (1:1)

Bramki: (39'), (54'), (56') - Wiktoria Aumiller (43'), Dominika Rosak (83'), Magdalena Lisik (87', 90').

***

MKS Myszków m- MTS Knurów 9:0 (6:0)

Bramki: Jesica Godowska (3', 78), Dominika Rosak (10', 40'), Klaudia Nowak (30'), Magdalena Lisik (33', 45'), Wiktoria Aumiller (55'), Julia Zenderowska (85').